reklama
reklama

Czujni dzielnicowi z KPP w Gostyniu. Zatrzymali dwóch na zakazie w ciągu dwóch godzin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Czujni dzielnicowi z KPP w Gostyniu. Zatrzymali dwóch na zakazie w ciągu dwóch godzin - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci - nie tylko z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu - coraz częściej podczas kontroli wyłapują kierowców z aktywnym sądowym zakazem kierowania pojazdami.
reklama

Wpadli w Gostyniu i Krobi

11 kwietnia 2024 r., tylko wczesnym popołudniem gostyńscy mundurowi zatrzymali dwóch delikwentów, którzy wsiedli za kierownicę mimo obowiązującego ich sądowego zakazu kierowania pojazdami.

W samo południe na ul. Poznańskiej w Gostyniu dzielnicowy zatrzymał do kontroli drogowej dostawczego VW, którym kierował 39-letni mieszkaniec Gostynia.

- Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Podobna sytuacja miała miejsce w Krobi - podkreśla podkom. Monika Curyk, oficer prasowa policji w Gostyniu.

Z dalszej relacji policjantki wynika, że w Krobi na ul. Zachodniej, około godziny 14.00 dzielnicowy zatrzymał do kontroli drogowej osobowego peugeota, którym kierował 52-letni mieszkaniec gminy Krobia. Okazało się, że ten mężczyzna również posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za niestosowanie się do orzeczonego zakazu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności - uzupełnia podkom. Monika Curyk.

Dzielnicowi jak najbardziej mogą zatrzymać pojazd

Coraz częściej mamy do czynienia z przypadkami, kiedy to dzielnicowy zatrzymuje kierowców, chociaż przyzwyczajeni jesteśmy, że to rola "drogówki". Tymczasem, jak informuje nasza rozmówczyni z KPP w Gostyniu, zgodnie z przepisami, umundurowany policjant również może zatrzymać pojazd do kontroli drogowej na terenie zabudowanym i poza nim, w dzień lub w nocy.

- Nie ma znaczenia, czy pełni służbę w patrolu pieszym, czy porusza się radiowozem. Do zatrzymania wystarczy czytelny gest ręką, chyba że jest ograniczona widoczność wtedy funkcjonariusze używają tarczy stop lub latarki. Co ważne, kontrolować pojazdy mogą wszyscy policjanci, a nie tylko funkcjonariusze drogówki. Inne uprawnienia ma policjant w stroju cywilnym. W tym przypadku funkcjonariusze mają prawo do kontroli drogowej wyłącznie na terenie zabudowanym i jedynie przy użyciu tarczy stop lub latarki - wyjaśnia podkom. Monika Curyk.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama