Reklama

Część budowanego w Gostyniu ronda "oddano do użytku"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fb WZDW w Poznaniu

Część budowanego w Gostyniu ronda "oddano do użytku" - Zdjęcie główne

foto fb WZDW w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiana organizacji ruchu na ul. Poznańskiej w Gostyniu? To chyba za dużo powiedziane, bo ruch wciąż odbywa się wahadłowo. Jednak coś się zmieniło.

Reklama

Wykonawca zadania - firma Drogbud - od 4 maja 2023 r. swój „plac budowy” przeniosła z ul. Europejskiej na część al. Kasyna Gostyńskiego i tam obecnie wykonywane są główne prace. Dla pojazdów udostępniono połowę powstającego ronda, znajdującą się od strony ul. Europejskiej. Ruch na ul. Poznańskiej nadal odbywa się wahadłowo, w godzinach szczytu i w dni targowe korki ciągną się aż od przejazdu kolejowego, czyli od centrum miasta po plac budowy. Pozostaje cierpliwie poczekać.

Inwestor - Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu - liczy na wyrozumiałość mieszkających w Gostyniu i okolicach, a także przejeżdżających przez Gostyń kierowców.

Drogbud wszedł na plac budowy 23 stycznia 2023 r. Pierwsze działania objęły prace przygotowawcze, m.in. usuwanie kolizji. Jak dowiedzieliśmy się od inwestora, zaawansowanie prac przy budowie ronda na ulicy Poznańskiej, w ciagu drogi wojewódzkiej 434, wynosi średnio 60 procent.

Wykonano w większości niezbędne roboty rozbiórkowe i roboty ziemne - w ocenie inwestora w 70 %. Jeśli chodzi o podbudowę w kierunku łącznika obwodnicy i  elementy ulic, takie jak krawężniki - te prace wykonano mniej więcej w 50%, poza tym roboty instalacyjne. Gotowe są kolizje elektryczne, telekomunikacyjne, położona została kanalizacja deszczowa, wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna.

- Nie planujemy opóźnienia w realizacji inwestycji. Ostateczny odbiór zadania został zaplanowany na lipiec 2023 roku. Przejazd nowym rondem będzie możliwy w sierpniu, po spełnieniu wszystkich formalnych pozwoleń - informuje Malwina Korzeniewska - Michalak odpowiedzialna za kontakt z mediami WZDW w Poznaniu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy