Reklama

Coś z tym fantem trzeba zrobić

Opublikowano:
Autor:

Coś z tym fantem trzeba zrobić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat gostyński przeznaczy w przyszłym roku 30 000 złotych na modernizację Izby Przyjęć w szpitalu.

– Docierają do nas sygnały i pewne sugestie związane z tym, aby oddzielić pacjentów udających się do szpitala od tych obsługiwanych w ramach nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Uznajemy te argumenty za zasadne, przekazujemy 30 000 zł, aby dokonać tam prac modernizacyjnych. Musimy to skonsultować z fachowcami, którzy podpowiedzą, jak to najlepiej zrobić, aby obsługę usprawnić - wyjaśniał starosta Robert Marcinkowski, podczas spotkania komisji rewizyjnej.

Sprawą zajmował się radny Grzegorz Marszałek. – Nie wiem, czy dyrektor już wie, jak to będzie funkcjonować, kto to się tym zajmie, żeby było zrobione. Chodzi o to, aby nie było to zrobione prowizorycznie, ale było funkcjonalne dla pracujących i korzystających – zauważył. Przypomniał, że modernizacja Izby Przyjęć w 2010 roku była wykonana także za pieniądze pochodzące z budżetu powiatu.

Starosta obiecał, że kiedy powstanie koncepcja przebudowy, będzie radnym przedstawiona. – I dzięki niej potoki pacjentów będą przyzwoicie rozdzielone – obiecał. Inicjatorom zadania zależy, aby uwzględnić sugestie pacjentów dotyczące zachowania intymności. Radny Zbigniew Kulak zauważył, że koncepcja powinna wyjść ze strony szpitala. Pokazywał zdjęcia, jak rozwiązana jest ta sprawa w Lesznie, gdzie pacjenci z tzw. wieczorynki, nie wchodzą do hollu szpitala. - U nas niestety to budzi emocje – przyznał. Grzegorz Marszałek potwierdził, że w Gostyniu sytuacja, gdzie wszyscy pacjenci spotykają się w jednym miejscu tworzy zamieszanie i wpływa na wizerunek szpitala.

Przy okazji radni komisji rewizyjnej zastanawiali się nad opłacalnością „wieczorynki” i świątecznej oraz weekendowej opieki lekarskiej w szpitalu.

Pytanie dotyczące opłacalności świątecznej i wieczornej opieki lekarskiej zadaliśmy dyrekcji gostyńskiego szpitala. Pytaliśmy też o to, jak dyrektor widzi możliwości rozdzielenia izby przyjęć i wykorzystania 30 000 zł? W związku z dalszą działalnością tzw. wieczorynki dyrekcja nie zamierza zwiększać zatrudnienia zarówno w Izbie Przyjęć jak również w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej.

- Nie jest możliwe obecnie całkowite rozdzielenie tych pacjentów z osobnym wejściem, natomiast zamierzamy uruchomić dodatkowy gabinet np. celem zebrania wywiadu przez lekarza Izby Przyjęć. Również zamierzamy rozdzielić rejestrację do lekarza POZ od pacjentów zgłaszających się ze skierowaniem do szpitala, czyli zgłaszających się do Izby Przyjęć – wyjaśniał Piotr Miadziołko, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.

Zespoły Ratownictwa Medycznego przywożące pacjentów do szpitala korzystają z osobnego wejścia do Izby Przyjęć od strony podjazdu dla karetek. - Zamierzamy także położyć nową kolorową wykładzinę przy wejściu głównym do szpitala (tym wejściem wchodzą pacjenci do Izby Przyjęć), która będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości, obecnie są stare płytki – mówił dyrektor. Podkreślił, że NiŚOZ, czyli tzw. „wieczorynka” przynosi obecnie zysk dla szpitala.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE