Reklama

Co zrobić, gdy bank odmawia kredytu gotówkowego?

Opublikowano: pon, 28 paź 2019 12:18
Autor:

Co zrobić, gdy bank odmawia kredytu gotówkowego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Czasami zdarza się, że potrzebujemy pilnie gotówki. Wtedy przeważnie kierujemy się najpierw do banku po kredyt gotówkowy. Co zrobić jednak, gdy bank odmówi pożyczenia pieniędzy? Warto wtedy wziąć pod uwagę pożyczkę ratalną przez Internet od firmy pożyczkowej.

 

Bank może odmówić udzielenia kredytu gotówkowego z różnych powodów. Często negatywna odpowiedź wynika z dużych wymagań co do zdolności kredytowej. Niekiedy jednak przeszkodą są nieopłacone rachunki, zaległe raty, a w konsekwencji - długi konsumenta. Te mogą pojawić się nawet z błahych powodów, co potwierdzają badania KRD. Najczęstszą przyczyną opóźnień w spłacie zobowiązań jest bowiem zapominalstwo – tak deklaruje 39% Polaków. Dopiero na drugim miejscu są niewystarczające dochody oraz przejściowe problemy finansowe (po 22%). Na kolejnych pozycjach znajdują się niespodziewane wydatki (19,2%), choroba (10,9%) i utrata pracy (8,6%).

 

– Banki mają bardzo duże wymagania w stosunku do kredytobiorców, co wynika również z przepisów Prawa bankowego. Dlatego coraz większą konkurencją dla bankowych kredytów gotówkowych są pożyczki ratalne udzielana przez Internet. Firmy pożyczkowe mają bardziej liberalne podejście do klientów i upraszczają formalności pożyczkowe. Nie oznacza to jednak, że nie weryfikują pożyczkobiorców, wręcz przeciwnie – wyjaśnia przedstawiciel marki Ferratum Money. – Osoby z długami i złą historią kredytową mogą mieć także problem z zaciągnięciem pożyczki ratalnej na rynku pozabankowym.

 

Dlaczego bank odmawia kredytu?

Przyczyn odmowy kredytu przez bank może być kilka. Pierwszą z nich jest wspomniane już wcześniej zadłużenie klienta. Banki są zobowiązane do weryfikacji sytuacji finansowej klienta i jego historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. BIK to instytucja zajmująca się zbieraniem danych na temat kredytobiorców, pożyczkobiorców i ich zobowiązań. W tym rejestrze znajdują się dane zarówno na temat osób terminowo spłacających swoje pożyczki, jak i na temat niesolidnych dłużników. Gdy bank otrzyma z BIK informacje negatywne o danej osobie, wtedy odmawia przyznania kredytu.

 

Kolejną przyczyną odmowy kredytu przez bank może być również niski poziom zarobków klienta. Instytucja finansowa analizuje zdolność kredytową pożyczkobiorcy, czyli sprawdza jego dochody, wydatki, rachunki oraz weryfikuje ilość osób pozostających na utrzymaniu kredytobiorcy. Jeśli klient ma niestabilne źródło wynagrodzenia lub po prostu mało zarabia, wtedy bank dochodzi do wniosku, że może być problem z odzyskaniem pożyczonych pieniędzy i negatywnie rozpatruje wniosek o kredyt. Podobnej odpowiedzi może spodziewać się również konsument już spłacający kilka zobowiązań. Bank może wtedy uznać, że kolejny kredyt stanie się zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu wnioskodawcy i odprawi go z kwitkiem.

 

Gdy bank odmawia udzielenia kredytu, warto wtedy spróbować uzyskać pieniądze od firmy pożyczkowej, zaciągając pożyczkę ratalną.

 

Pożyczka ratalna jako alternatywa dla kredytu gotówkowego

Pożyczka ratalna jest udzielana przez firmy pożyczkowe, których oferta jest najczęściej dostępna przez Internet. Nie przez przypadek podkreślamy tutaj, że takie zobowiązanie może być dobrą alternatywą dla osób, którzy nie otrzymali kredytu w banku. Pod wieloma względami pożyczka ratalna jest podobna do kredytu gotówkowego, a do tego jest bardziej dostępna. Wynika to z faktu, że firmy pożyczkowe nie są tak restrykcyjne podczas weryfikacji klienta i jego dochodów. Udzielają zobowiązań pożyczkobiorcom, którzy mają niższe zarobki, a także tym, którzy uzyskują dochód z różnych źródeł jak na przykład umowa zlecenie, o dzieło, emerytura, renta itd.

 

Warto podkreślić, że firmy pożyczkowe nie wymagają od klienta tak wielu dokumentów, jak banki. Instytucje pozabankowe stosują uproszczone procedury. Aby pożyczyć tam pieniądze, niekiedy wystarczy sam dowód i oświadczenie o dochodach. W przypadku pożyczek na wysokie kwoty przeważnie trzeba dołączyć do wniosku skan umowy o pracę, decyzję o przyznaniu emerytury lub wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy.

 

Zaciąganie pożyczki ratalnej to również możliwość błyskawicznego pożyczenia pieniędzy. Wszystkie formalności załatwimy online bez wychodzenia z domu. Na stronie internetowej pożyczkodawcy wystarczy wypełnić wniosek o pożyczkę, wybrać jej kwotę i okres spłaty. Następnie wniosek jest przesyłany online. Odpowiedź otrzymujemy już po kilkunastu minutach. Jeśli jest pozytywna, pieniądze są przelewane na konto klienta jeszcze tego samego dnia.

 

Pożyczka ratalna jest udzielana na dowolny cel. W ten sposób możemy pożyczyć od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To pozwala zatem sfinansować nie tylko niespodziewany, nieduży wydatek, ale również poważny remont czy zagraniczne wakacje. Pieniądze spłaca się w ratach nawet przez kilka lat. Co ważne, wysokość rat można bez problemu dostosować do możliwości własnego budżetu domowego, wydłużając po prostu okres spłaty.

 

Gotówka może być pilnie potrzebna zarówno na drobne wydatki, jak i na realizację kosztownego planu (remont, wakacje, leczenie itp.). Na szczęście nie trzeba się martwić, że bank może odmówić przyznania kredytu gotówkowego, mając alternatywę w postaci pożyczki ratalnej na rynku pozabankowym. Na koniec warto dodać, że coraz więcej osób korzysta właśnie z tej alternatywy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE