Reklama

Chcą przystanku dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Chcą przystanku dla dzieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od 20 lat mieszkańcy Maciejewa w gminie Poniec starają się o budowę przystanku autobusowego w swojej miejscowości. Osada, w której mieszka kilka rodzin leży przy bardzo ruchliwej trasie Gostyń-Poniec. Wiata przystankowa miałaby posłużyć tylko jednemu celowi: sprawić, aby tamtejsze dzieci poczuły się bezpiecznie udając się do szkoły.

Obecnie, jedynym, co informuje, że w tym miejscu zatrzymuje się autobus są luźno zawieszone na płocie tabliczki z godzinami przyjazdów i odjazdów.

– Staramy się o przystanek grubo ponad 20 lat. Jeszcze jak córka i syn chodzili do szkoły. Ale nic się nie dzieje. A jak przystanek w Łęce Małej się przewrócił, to po dwóch dniach szyba była wstawiona – mówi Franciszek Kaźmierczak.

Teraz kolejne dzieci czeka ta sama droga, między innymi 12-letnią wnuczkę pana Kazimierza, Romkę. Rodzina starała się już interweniować w tej sprawie, ale jedną z odpowiedzią, którą przed laty mieli usłyszeć od władz gminy jest, iż dzieci mają chodzić na przystanek do pobliskiej miejscowości.

– Ale to prawie kilometr musiałaby iść. A jest bardzo niebezpiecznie. Nawet teraz autobus nie chce stawać – dodaje F. Kaźmierczak.

Od nowego roku szkolnego doszedł kolejny problem.

Czy ktoś z miejscowych władz kiedykolwiek zainteresował się sprawą mieszkańców Maciejewa? Za co Franciszek Kaźmierczak mało nie dostał mandatu? Czego interweiujący nie mogą już robić, gdy odprowadzają dzieci na autobus - czytaj w dzisiejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE