reklama
reklama

Były trzy, teraz jest jedno. Do rozkładania handlarzy tylko plac targowy w Gostyniu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminni radni na sesji 10 marca zmienili regulamin Targowiska Miejskiego w Gostyniu. W nowelizacji dokumentu między innymi uregulowano kwestię terenów, przeznaczonych do handlowania w mieście.
reklama

Dotychczas, na podstawie przedniej uchwały, wyznaczone  były w Gostyniu 3 miejsca, na których mogli rozkłądac swe stoiska handlujący, sprzedający. Jednym z nich było główne targowisko miejskie (przy markecie Biedronka przy ul. Łąkowa - Nowe Wrota), kolejny plac mieścił się przy ul. Górnej, a trzeci - przy ul. Łokietka.

- Odstąpiliśmy od dwóch ostatnich miejsc, ponieważ gmina nie jest właścicielem terenów. Oba należą do Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uznaliśmy, że jeśli ta instytucja wyraża zgodę handlującym na rozstawienie stoisk czy straganów, to wtedy gmina może pobrać ewentualnie opłatę targową - wyjaśniała Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w gostyńskim magistracie. 

Zwróciła uwagę, że handlujący domagali się pewnych udogodnień na placach poza głównym targowiskiem.

- W związku z tym, że na targowisku głównym jest dostęp do toalety, zbieramy tam śmieci i stamtąd je odbieramy, handlujący w tych dwóch pozostałych miejscach też mieli takie oczekiwania, odnośnie postawienia kubłów i toalet - dodała naczelnik M. Paluszkiewicz, podkreślając, że zmieniona uchwała ma tylko uporządkować sprawy z tym związane.

Gmina Gosttń nie ma teraz nadzoru nad mniejszymi miejscami do targowania w mieście, ten obowiązek spadł na GSM.

- Odchodzi z nas odpowiedzialność za utrzymanie tych miejsc - podsumowała naczelnik wydziału gospodarki komunalnej.

Gmina może pobierać opłatę targową od handlujących. Jej wysokość została określona w uchwale z 2015 r., podjętej przez gostyńskich radnych w sprawie wprowadzenia opłaty targowej, określenia wysokości stawek opłaty targowej, zasad poboru oraz zwolnienia.

Opłatę targową pobiera się od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych, które nie posiadają osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na targowiskac.W projekcie uchwały określono zasady poboru, zwolnienia oraz wysokość stawek opłat targowych. Określono również pobór opłat w drodze inkasa wraz z określeniem inkasenta.

W styczniu i lutym opłata targowa to 50 % stawek z wyżej prezentowanej tabelki.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama