reklama

Był tak pijany, że wypadł z drogi na trasie Kunowo - Gostyń. Motocyklista straci pojazd?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Był tak pijany, że wypadł z drogi na trasie Kunowo - Gostyń. Motocyklista straci pojazd? - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW Wielki Piątek po południu mężczyzna na motocyklu nie zwolnił na łuku DW434, pojazd wypadł z drogi i uderzył w przepust. Nie pytajcie, ile miał „promili” w organizmie...
reklama

29 marca 2024 r. około godz. 17.00. na DW434 prowadzącej z Kunowa do Gostynia, doszło do zdarzenia drogowego. Uczestnikiem był motocyklista - bardzo pijany i „z zakazem”.  

- Na łuku drogi kierujący motocyklem marki Honda wypadł z drogi i uderzył w przepust - wyjaśnia podkom. Monika Curyk, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. 

Motocykl prowadził 39-letni mężczyzna, a ponieważ wiele wskazywało, że żaden inny pojazd drogi mu nie zajechał, Gostyńscy policjanci, ustalający okoliczności zdarzenia nie omieszkali sprawdzić trzeźwość motocyklisty. Użyli alkomatu, by zbadać poziom alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało ponad 2 promile. Na miejsce zdarzenia wezwano też zespół ratownictwa medycznego, który zdecydował, że mężczyzna zostanie zabrany do szpitala. 

reklama

- Wiadomo już, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami - mówi podkom. Monika Curyk z gostyńskiej jednostki policji. - Ustalamy też do kogo należy motocykl - uzupełnia.


Przypomnijmy, z dniem 14 marca weszła w życie nowelizacja Kodeksu karnego, która wprowadza zasadę konfiskaty samochodu i innego pojazdu za jazdę pod wpływem alkoholu. To działanie obligatoryjne w przypadku, gdy kierowca prowadzi pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, niezależnie od tego, czy spowodował wypadek drogowy, czy nie. Dodatkowo, przepisy przewidują konfiskatę pojazdu lub jego równowartości w sytuacjach, gdy kierowca będzie sprawcą wypadku, mając w organizmie minimum 1 promil alkoholu.

Wprowadzone surowsze konsekwencje dla nietrzeźwych kierowców mają na celu zaostrzenie kar dla tych, którzy decydują się na jazdę w stanie nietrzeźwości, co ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. To również działanie prewencyjne, mające na względzie ochronę życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego. 

reklama
reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama