reklama

Trwa drogowa rewolucja na DK12, budują rondo. Wycięto część drzew na obrzeżach lasu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trwa drogowa rewolucja na DK12, budują rondo. Wycięto część drzew na obrzeżach lasu - Zdjęcie główne
Autor: fotomontaż Z. Pacanowski

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościRoboty postępują sprawnie i zgodnie z przyjętym planem. Na chwilę obecną nie stwierdzono żadnych utrudnień realizacyjnych - przekazuje Alina Cieślak, rzecznik prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 12 z drogą wojewódzką nr 437 prowadzącą w kierunku Dolska. Mogą nastąpić utrudnienia w ruchu.
reklama

W marcu poznański oddział GDDKiA podpisał umowę na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 12 z drogą wojewódzką nr 437 prowadzącą w kierunku Dolska. W przetargu, jako wykonawca została wybrana firma Colas Polska.
W ramach zadania drogowego skrzyżowanie trójwlotowe zostanie przebudowane na rondo wraz z dojazdami, wyposażone w nowe oświetlenie drogowe. 

- Budowa nowego skrzyżowania, w kształcie ronda znacząco poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego - przekazuje Alina Cieślak.

Prace ruszyły na początku maja. Obecnie, na placu budowy, trwają roboty ziemne. Prowadzone prace dotyczą między innymi odhumusowania terenu. Jednocześnie zlecono badanie podłoża pod planowane roboty ziemne. 

- Równolegle wykonawca realizuje roboty branżowe, w szczególności w zakresie infrastruktury wodociągowej. W kolejnych etapach przystąpi do profilowania koryta, układania konstrukcji drogi oraz prac wykończeniowych - przekazuje Alina Cieślak.

reklama

Przy drodze DK12, w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania teren porośnięty jest lasem. Na potrzeby realizacji tego zadania wycięto dokładnie 0,25 ha powierzchni leśnej. Wykonawca ma 270 dni na realizację zadania od dnia podpisania umowy. Zakończenie inwestycji, przewidziane jest na drugą połowę grudnia 2026 roku. Wartość kontraktu wynosi 9 599 124 zł, koszt zadania pokryty jest wyłącznie z zasobów budżetu GDDKiA.


Budowa postępuje sprawnie i zgodnie z przyjętym planem. Na chwilę obecną nie stwierdzono żadnych utrudnień realizacyjnych - przekazuje rzecznik prasowa GDDKiA

Inwestor zapewnia użytkowników drogi, że w trakcie przebudowy skrzyżowania zachowana zostanie pełna przejezdność ciągu drogowego dla kierowców. Ruch nie zostanie całkowicie zamknięty, a ewentualne zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane czasowo i ograniczą się wyłącznie do ruchu wahadłowego. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo