Reklama

Bon turystyczny. To musisz wiedzieć

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Bon turystyczny. To musisz wiedzieć - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bon turystyczny obowiązywał do końca marca 2022 roku. Jednak pod koniec grudnia prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację wydłużającą ważność bonu do 30 września 2022 roku.

– W minionych miesiącach bardzo wiele polskich rodzin i przedsiębiorców już skorzystało z Polskiego Bonu Turystycznego. Sytuacja pandemiczna sprawiła jednak, że nie wszyscy mieli taką możliwość. Środki zabezpieczone w budżecie na realizację programu wynoszą 4 miliardy złotych i powinny zostać spożytkowane. Taki jest cel nowelizacji ustawy i przesunięcia terminu ważności bonu o pół roku, włączając w to kolejny sezon wakacyjny. Wierzę, że dzięki temu wszyscy beneficjenci będą mogli skorzystać z dodatkowych środków na wypoczynek, a do branży trafi kolejny znaczący zastrzyk finansowy – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, inicjator programu Polski Bon Turystyczny.

 

Bon turystyczny - komu przysługuje?

Bon w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. Dodatkowe świadczenie w wysokości również 500 zł przysługuje dzieciom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Czyli każde niepełnosprawne dziecko może otrzymać łącznie 1000 zł tytułem bonu turystycznego.

 

Jak aktywować bon?

Obsługa bonu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Profil możesz założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. 

Szczegółowa instrukcja aktywacji bonu dostępna jest na stronie Polskiego Bonu Turystycznego. Bon można aktywować na PUE ZUS w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami), po podaniu danych kontaktowych:

  • adresu e-mail
  • numeru telefonu komórkowego.
 

Jeśli masz dziecko z niepełnosprawnością i chcesz uzyskać dodatkowe świadczenie, możesz na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł.

Osoby, które jeszcze nie wykorzystały aktywowanych bonów, lub wykorzystały je częściowo, na swoim profilu PUE ZUS mogą także sprawdzić stan posiadanych środków.

 

Jak wykorzystać bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny można wykorzystać w ponad 29 tysiącach obiektów w całej Polsce. Ich kompletna lista dostępna jest na stronie bonturystyczny.polska.travel

Bon jest dokumentem elektronicznym w formie 16-cyfrowego, unikalnego kodu. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Bonem można zapłacić zarówno za wypoczynek rodziny, ferie, wakacje, jednodniowe wycieczki, jak i zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży - szkolne wycieczki, zimowiska, kolonie i półkolonie, obozy, turnusy rehabilitacyjne czy imprezy turystyczne łączące min. 2 usługi.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy