Reklama

Blisko 4,5 mln dotacji i trzy duże zadania, które będą w gminie Gostyń realizowane

Opublikowano: 15 kwietnia 2021 15:31
Autor: | Zdjęcie: zrzut ekranu

Blisko 4,5 mln dotacji i trzy duże zadania, które będą w gminie Gostyń realizowane - Zdjęcie główne

Burmistrz Jerzy Kulak przekazuje radnym dobre wieści | foto zrzut ekranu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia: Ten dzień jest dla nas wyjątkowy, gdyż nie spodziewaliśmy się tych informacji.

Reklama

Trzy niezależne zadania, które ma realizować gmina Gostyń i trzy dobre wiadomości. I to jeszcze dziś, 15 kwietnia, kiedy mamy Dzień Przyjaźni.

- Ten dzień był owocny od rana. Mam 3 informacje, które chciałbym przekazać, które dzisiaj do nas spłynęły. Są to bardzo dobre wieści - powiedział tajemniczo Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia, kiedy zakończył sprawozdanie o pracach podjętych w gminie w okresie międzysesyjnym.

Było to na sesji Rady Miejskiej w Gostyniu, która odbyła się 15 kwietnia.

 

Pierwsza z dobrych wieści dotyczy budowy obwodnicy drogi wojewódzkiej 434. Gmina otrzymała dziś dokumenty od firmy Strabag, która jest wykonawcą zadania.

- Tak naprawdę to prośba o zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu - chodzi o wjazd i wyjazd z placu budowy obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 na drogę gminną. Według tych dokumentów, jest wskazany przewidywany termin wprowadzenia zmian organizacji ruchu na sierpień - wrzesień 2021 roku. Z tego wynika, że za kilka tygodni rozpocznie się budowa tej głównej nitki obwodnicy drogi wojewódzkiej. Martwiliśmy się nieco, że terminy trochę się przedłużają, ale jest to wyraźny sygnał, że najprawdopodobniej w połowie roku ruszy budowa i firma Strabag przygotowuje wszelkie niezbędne dokumenty - mówił burmistrz, wyraźnie zadowolony.

Druga dobra informacja do gostyńskiego urzędu miejskiego napłynęła z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach zapadnie pomyślna  decyzja o przekazaniu dofinansowaniu dla gminy Gostyń na budowę kanalizacji w Siemowie. 

- Dzisiaj miałem okazję kilkukrotnie rozmawiać z panią dyrektor z departamentu środków unijnych. W złozonych dokumentach musimy pewne rzeczy formalne skorygować. A departament przygotowuje papiery do podpisu - przekazywał rajcom gostyński włodarz. - Szczególny ukłon w tej sprawie do radnego Andrzeja Czupryńskiego, a także do radnych z terenów wiejskich. Wszystko wskazuje na to, że podejmiemy się budowy kanalizacji w Siemowie. W zdecydowanej większości będzie to zadanie sfinansowane ze środków unijnych. Będzie to dofinansowanie na poziomie 2 milionów złotych - dodał.

Zanim Jerzy Kulak przekazał trzecią informację, stwierdził, że jest jeszcze lepsza od pozostałych. Otóż gmina Gostyń ma - póki co - słowne zapewnienie, że w najbliższych dniach zapadnie pozytywna decyzja o przekazaniu dotacji na budowę nowego obiektu Środowiskowego Domu Samopomocy.

- Prowadziliśmy takie rozmowy, ze szczególnym zaangażowaniem sekretarza gminy Renaty Ignasiak i kierownika placówki Violetty Skorupskiej. Wszystko wskazuje na to, że otrzymamy ponad 2 miliony 300 tysięcy dofinansowania do budowy zupełnie nowej siedziby ŚDS - mówił Jerzy Kulak. 

Zaznaczył, że dzięki temu poprawią się warunki osób z niepełnosprawnościami, którzy są podopiecznymi ŚDS w Gostyniu.

- Zwiększy się też liczba osób objętych tą formą pomocy. Teraz czekamy na dokumenty, ale dostaliśmy już słowne zapewnienie, że otrzymamy w najbliższych dniach decyzję o przyznaniu dofinansowania na budowę nowego obiektu Środowiskowego Domu Samopomocy - powiedział włodarz.

Burmistrz Gostynia stwierdził, że nie można jeszcze popadać w huraoptymizm. Gminni włodarze czekają na dokumenty i umowy, które będą ukoronowaniem słownych obietnic, ale - jak sami przyznają - z otrzymanych sygnałów bardzo się cieszą, bo jeśli się spełnią, to wszystkie 3 projekty w najbliższym czasie będą mogły być zrealizowane.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

  Magda

  „Zdjęcie rzut ekranu” ha ha ha tego w kinie nie grali

  • 4 miesiące temu | ocena +4 / -1

   Redakcja

   Cieszymy sie, ze poprawilismy Pani humor ;-D