Reklama

Bez prawka, bez ubezpieczenia, bez badań technicznych

Opublikowano:
Autor:

Bez prawka, bez ubezpieczenia, bez badań technicznych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W nocy ze środy na czwartek (z 14 na 15 listopada), około godz. 4.00, w Gostyniu na ul. Wrocławskiej, policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego gostyńskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierował nim 54-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Podczas kontroli mężczyzna wyznał, że nie ma prawa jazdy, ponieważ zostało mu odebrane w 2017 roku.

- Okazało się, że kierowca rzeczywiście ma cofnięte uprawnienia do kierowania przez starostę lubińskiego - informuje st. asp. Monika Curyk, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

Ponadto, w toku kontroli wyszło na jaw, że mieszkaniec dolnośląskiego kierował samochodem pomimo braku aktualnych badań technicznych pojazdu oraz braku aktualnego ubezpieczenia OC. Odpowie za popełnione przestępstwo z art. 180 a KK*, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

- O braku obowiązkowego ubezpieczenia OC zostanie powiadomiony fundusz gwarancyjny - zapewnia st. asp. Monika Curyk.

* * * *

KK, art. 180 a: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE