Reklama

Będzie "walczył" z libacjami przy kładce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Gostyniu

Będzie "walczył" z libacjami przy kładce - Zdjęcie główne

Mł. Aspirant Maciej Pożegowiak jest dzielnicowym głównie na os. Pożegowo, ale do jego rewiru należą tez ul. Cukrownicza, Poznańska, Graniczna i sąsiednie | foto KPP w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiamy sylwetki dzielnicowych z Gostynia. Tym razem młodszy aspirant Maciej Pożegowiak.

Dzielnicowy to funkcjonariusz, któremu podlega określony teren działania w mieście i powiecie. Taki policjant utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznaje ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

- Do dzielnicowego możemy zgłosić się ze sprawami, które wymagają porady prawnej, interwencji czy pomocy służb mundurowych - mówi Monika Curyk, oficer prasowy w KPP w Gostyniu. 

W cyklu, w którym przedstawiamy sylwetki dzielnicowych z Gostynia, tym razem młodszy aspirant Maciej Pożegowiak.

W policji służy od 2011 roku. Rozpoczynał w oddziale prewencji policji w Poznaniu. Od 2013 roku służy w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu. Od trzech lat jest dzielnicowym.
Jego rewir służbowy obejmuje przede wszystkim ulice os. Pożegowo w Gostyniu, ale nie tylko. 

Każdy dzielnicowy realizuje plan priorytetowy mający pomóc zwiększyć poziom bezpieczeństwa jak również rozwiązać najbardziej nurtujące mieszkańców problemy.

Założeniem priorytetowym mł. asp. Macieja Pożegowiaka w okresie pierwszego półrocza 2021 roku jest zredukowanie ilości popełnianych wykroczeń porządkowych w rejonie ulicy Cukrowniczej. W sąsiedztwie bloków mieszkalnych, przy kładce, która znajduje się na rowie melioracyjnym, gromadzi się młodzież oraz dorośli. Popełniane przez nich wykroczenia m.in. spożywanie alkoholu, zaśmiecanie jest uciążliwe społecznie dla mieszkańców.

Z mł. asp. Pożegowiakiem można się skontaktować dzwoniąc pod numer telefonu: tel. 47 77 25 241, tel. kom. 786-936-236 lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: dzielnicowy.gostyn5@po.policja.gov.pl.

- Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112 - podkreśla Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

Dane kontaktowe swojego dzielnicowego można odnaleźć na stronie internetowej gostyńskiej policji w zakładce „informacje”.

 

Rewir służbowy mł. asp. Macieja Pożegowiaka obejmuje ulice os. Pożegowo i sąsiadujące:

27 Stycznia, Adama Konarzewskiego, Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Aleje Kasyna Gostyńskiego, Bolesława Prusa, Cukrownicza, Europejska, Gen. Dezyderego Chłapowskiego, Gen. Stanisława Rostworowskiego, Graniczna,  Gustawa i Edwarda Potworowskich, Hipolita Niestrawskiego, Henryka Sienkiewicza, Ireny Stablewskiej, Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Juliana Tuwima, Jana Bzdęgi, Jana Kasprowicza, Jędrzeja Moraczewskiego, Józefa Zybera, Ks. Jana Twardowskiego, Kręta, Marii Konopnickiej,  Mariana Orłonia, Mariana Węclewicza, Mieczysława Hejnowicza, Mikołaja Reja, Elizy Orzeszkowej, Pionierska, Piotra Laurentowskiego, Podleśna, Poznańska, Sportowa, Stanisława  Przybyszewskiego, Starogostyńska, Szczepana Kaczmarka, Topolowa, Władysława Broniewskiego, Wacława Boratyńskiego, Modlibowskiej, Wincentego Dabińskiego, Witolda Gombrowicza, Władysława Reymonta, Wojciecha Długoraja, Władysława Kołomłockiego, Władysława Stachowskiego, Zygmunta Psarskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE