Reklama

Będzie rozmowa tylko z jednym kandydatem? Do konkursu zgłosiła się kobieta - prawnik?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Maciej Mostowy

Będzie rozmowa tylko z jednym kandydatem? Do konkursu zgłosiła się kobieta - prawnik? - Zdjęcie główne

Gostyń. Zmiany w zarządzie Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej | foto fotomontaż Maciej Mostowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiany w zarządzie GSM. Ryszard Wasik, obecny szef spółdzielni mieszkaniowej, będzie zasiadał na stołku prezesa jeszcze do 27 stycznia.

Pięciu kandydatów zgłosiło się w konkursie na stanowisko prezesa Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jaki w połowie grudnia ogłosiła rada nadzorcza. Ryszard Wasik, obecny szef spółdzielni mieszkaniowej, będzie zasiadał na stołku prezesa zarządu jeszcze do 27 stycznia 2022 roku.

Rada Nadzorcza Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ogłaszając nabór kandydatów na członka zarządu zaznaczyła, iż zainteresowani powinni posiadać wykształcenie wyższe magisterskie techniczne, ekonomiczne lub prawnicze, a także umiejętność kierowania i organizowania pracy oraz 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Oferty można było składać do 10 stycznia. W wyznaczonym terminie zgłosiło się 5 kandydatów, wsród nich są kobiety. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że tylko jedna z zainteresowanych osób spełnia wszystkie warunki konkursowe i to z nią będą prowadzone dalsze rozmowy. Czy zgodzi się pracować na przedstawionych przez radę nadzorczą warunkach?

Prezes Ryszard Wasik ostatni raz pojawi się w biurze 27 stycznia. Później przechodzi na emeryturę. Na stanowisku prezesa pracował od listopada 2019 roku.  Natomiast w spółdzielni pracuje od 1996 roku.

- W moim przypadku łącznie etap zawodowy mojego życia trwał niecałe 39 lat. Co będę robił na emeryturze? Na razie nie wiem, zastanowię się - mówi Ryszard Wasik.

Przypomnijmy, jako nowy szef zarządu GSM nie został wybrany w konkursie, ale przez podjęcie odpowiedniej uchwały przez radę nadzorczą, po rezygnacji poprzednika. Jest to zgodne ze statutem Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie miał konkurencji, gdyż rada nadzorcza postanowiła poszukać kandydata wśród doświadczonych pracowników spółdzielni. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy