Reklama

Będą kolejne problemy z wodą w gminie Gostyń. Wiemy gdzie i dlaczego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Będą kolejne problemy z wodą w gminie Gostyń. Wiemy gdzie i dlaczego - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu w oficjalnych komunikatach od kilku tygodni informuje o przerwach w dostawie wody. Jeśli chodzi o gminę Gostyń, problemy pojawiają się głównie w Brzeziu. Co się dzieje?

W poniedziałek 13 czerwca od rana przez kilka godzin (mniej więcej do godziny 13.00) wody nie mieli mieszkańcy posesji 20, 22, 23, 24, 26, 27, 33 w Brzeziu. Jest to kolejny komunikat o przerwie w dostawie wody, dotyczący tej wsi.

- Przerwa spowodowana będzie wykonaniem niezbędnych prac remontowych na sieci wodociągowej - tłumaczy sytuację ZWiK w Gostyniu.

Ustaliliśmy, że problemy z wodą w Brzeziu jeszcze się nie skończyły. Wkrótce ma pojawić się kolejny komunikat dotyczący niektórych posesji położonych przy drodze powiatowej na odcinku od Szkoły Muzycznej w Gostyniu mniej więcej aż do sklepu w Brzeziu. 

Trwa wymiana infrastruktury wodnej wykonywana na zlecenie ZWiK w Gostyniu.

- Budujemy nową sieć wodociągową, gdyż stara powstała z rur azbestowych, a samorząd powiatowy przymierza się do przebudowy ulicy Strzeleckiej i położenia nowej nawierzchni na całej długości. Zakład Wodociągów i Kanalizacji nie zamierza czekać, by nie psuć nowej nawierzchni i dlatego - zanim nastąpi realizacja zadania - postanowiliśmy najpierw wybudować nową sieć. Później nastąpi budowa przyłączy, a wtedy dopiero stara sieć zostanie odcięta - informuje Paweł Piasecki, kierownik utrzymania ruchu w ZWiK w Gostyniu. 

Chwilowe problemy z wodą dotyczą tylko kilku lub kilkunastu posesji położonych w części wsi od ul. Strzeleckiej do sklepu.

- Od sklepu wiejskiego do budynku ZSS w Brzeziu sieć jest nowa - rury azbestowe zostały już wymienione na te z tworzywa sztucznego - dodaje Paweł Piasecki.

Mieszkańcy Brzezia powinni liczyć się z kolejnymi problemami z brakiem wody. Przerwa w dostawie może nastąpić jeszcze kilka razy. Kolejne tymczasowe wyłączenie „wodociągi” przewidują w najbliższym czasie, o czym społeczność Brzezia zostanie poinformowana.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy