Reklama

Będą dążyć do sprzedaży lokali

Opublikowano: śr, 11 gru 2019 13:12
Autor:

Będą dążyć do sprzedaży lokali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zakończono kolejny etap robót związanych z przebudową dawnego budynku szkoły na budynek mieszkalny w Siedlcu. Gmina adaptuje ją na budynek wielorodzinny, mający pomieścić siedem rodzin.

 

Przypomnijmy, iż modernizowany budynek w Siedlcu do roku 2007 pełnił funkcję placówki szkolnej. Następnie przez kilka lat stał opustoszały. Chcąc uchronić go przed dewastacją, podjęto decyzję o adaptacji na mieszkania komunalne. W listopadzie 2019 roku zakończono kolejny etap prac. Budynek przystosowano dla osób niepełnosprawnych, montując pochylnię. Zamontowano też balustrady i wykonano roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu. Całkowity koszt robót wykonanych w 2019 roku wyniósł 87 741,91 zł brutto.

To jeszcze nie koniec prac. W projekcie budżetu gminy Pępowo na rok 2020 zabezpieczono 200 tys. zł na wykonanie brakujących posadzek w mieszkaniach, dokończenie instalacji wodno-kanalizacyjnej i montaż instalacji centralnego ogrzewania.

- Celem jest doprowadzenie budynku do takiego stanu, żeby można było uzyskać pozwolenie na jego użytkowanie. Zgodnie z wnioskami mieszkańców po zakończeniu prac gmina będzie dążyć do sprzedaży lokali – wyjaśnia Jagoda Kowalewska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Pępowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE