Reklama

Autorami tego elementarza są dzieci i policjanci

Opublikowano:
Autor:

Autorami tego elementarza są dzieci i policjanci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wczoraj w budynku pomocniczym Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu odbyła się uroczysta inauguracja „Elementarza bezpieczeństwa”.

 

Przy jego tworzeniu wykorzystano prace laureatów konkursu plastycznego „Zawsze bezpiecznie”. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody rzeczowe z rąk zastępcy komendanta powiatowego policji w Gostyniu komisarza Krzysztofa Wróblewskiego.

Podczas uroczystości zorganizowanej przez policjantów zaprezentowano „Elementarz bezpieczeństwa” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, psycholodzy, nauczyciele, laureaci konkursu plastycznego i ich rodzice. Zastępca komendanta powiatowego policji w Gostyniu podziękował wszystkim osobom, dzięki którym powstał „Elementarz bezpieczeństwa”. Szczególne wyrazy podziękowania i gratulacje skierował do uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Podczas uroczystości autorzy najlepszych prac otrzymali upominki i nagrody rzeczowe.

- Podręcznik zawiera tematy dotyczące zachowań, mających uświadamiać prawidłowe postępowanie w zdarzeniach, które mogą nieść zagrożenie dla życia i zdrowia dzieci - mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji.

Elementarz został opracowany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gostyniu i członków Stowarzyszenia „BAZA”. Przy jego tworzeniu wykorzystane zostały prace laureatów konkursu plastycznego pn. „Zawsze bezpiecznie”, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z klas I-III z powiatu gostyńskiego.

Projekt został sfinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Krobi, Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., Urzędu Miejskiego w Pogorzeli i Urzędu Gminy w Pępowie.

W najbliższych dniach elementarze trafią do uczniów szkół podstawowych powiatu gostyńskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE