Reklama

Autokary od 1 kwietnia w trasie. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli jeździć za złotówkę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Autokary od 1 kwietnia w trasie. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli jeździć za złotówkę  - Zdjęcie główne

Dziewięć linii autobusowych, które mają być uzupełnieniem komercyjnych przewozów od 1 kwietnia uruchamia powiat gostyński. | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziewięć linii autobusowych, które mają być uzupełnieniem komercyjnych przewozów od 1 kwietnia uruchamia powiat gostyński. - Najtańszy bilet będzie kosztował złotówkę, a po uwzględnieniu ewentualnych ulg jeszcze mniej - zachęca starostwo powiatowe.

Reklama

Za pomocą linii transportu zbiorowego mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli przemieszczenie się dwa razy w tygodniu z wszystkich gmin powiatu do jego stolicy – Gostynia i z powrotem. Autobusy kursować będą w godzinach rannych i południowych, tak, aby umożliwić mieszkańcom załatwienie różnych spraw, m.in. w urzędzie, zakupy czy wizytę w przychodni.

W piątek, 26 marca w Starostwie Powiatowym w Gostyniu włodarz powiatu Robert Marcinkowski podpisał umowę z przewoźnikiem, który wygrał przetarg na realizację usług. To leszczyńska firma Mila Spółdzielnia w Lesznie. Autobusy z charakterystycznym logo, z rocznika od 2001 – 2020.  wyjadą na drogi powiatowe od czwartku 1 kwietnia. Za wykonanie zadania leszczyńska spółka zażądała 309 515,96 zł. W trakcie wyboru operatora pod uwagę brano cenę, wiek pojazdów oraz doświadczenie w wykonywaniu regularnych przewozów osób. Po weryfikacji ofert Milla Spółdzielnia w Lesznie otrzymała największą liczbę punktów. Przypomnijmy, powiat gostyński otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na uruchomienie dziewięciu linii autobusowych na terenie powiatu. Część środków pochodzi z budżetu państwa (131 040 zł), resztę dołoży powiat gostyński.

Rozkład jazdy założono w taki sposób, aby stanowił uzupełnienie istniejących kursów realizowanych komercyjnie. Przejazdy na  uruchomionych liniach publicznych odbywać się będą w dni robocze, dwa razy w tygodniu w godzinach rannych i południowych. Dzięki temu, mieszkańcy powiatu będą mieli możliwość dojazdu do Gostynia w celu załatwienia różnego rodzaju spraw.

Przejazd autobusem będzie płatny, zgodnie z przyjętym cennikiem. Ceny zostały jednak ustalone na bardzo korzystnych dla pasażerów zasadach. Najtańszy bilet będzie kosztował złotówkę, a po uwzględnieniu ewentualnych ulg jeszcze mniej. Ceny zostały uzależnione od długości przejazdu. Bilety miesięczne będzie można nabyć na dworcu autobusowym przy ul. Towarowej w Gostyniu, pozostałe dostępne będą bezpośrednio u kierowcy.

 

 

- Powiatowa komunikacja autobusowa jest nową ofertą dla mieszkańców, ale też swego rodzaju testem. Jeśli mieszkańcy potwierdzą chęć korzystania z nowej usługi, jesteśmy gotowi ją rozwijać w przyszłości. Jesteśmy też otwarci na wszystkie sugestie, głosy i wskazania co do zmian w rozkładach jazdy. Będziemy je na bieżąco analizować  z przewoźnikiem - informuje Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy