Centrum PISOP 12 maja ogłosiło wyniki konkursu mikrodotacji pn. Wielkopolska Wiara 2025. Projekt ten skierowany jest do organizacji społecznych i grup nieformalnych z województwa wielkopolskiego, a kluczową ideą jest włączenie mieszkańców w prace na rzecz swoich miejscowości i ich integracja.
Jako grupa nieformalna Klub Seniora w Pogorzeli złożył ofertę o nazwie ,,Razem dla Pogorzeli - skwerek pokoleń", który został bardzo wysoko oceniony znalazł się na liście rankingowej wraz z innymi dofinansowanymi projektami. Pogorzelscy seniorzy otrzymali do dyspozycji 6 300 zł. Jak mówią, jest to dla nich ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że w tegorocznej edycji konkursu złożonych było 318 ofert.
- To bardzo duża liczba projektów, których realizacji organizacje nieformalne zamierzają się podjąć. Dofinansowanie otrzymało 50 podmiotów. Nagrodzone zostały naprawdę najlepsze projekty, czyli takie które w największym stopniu angażowały lub będą angażować lokalną społeczność. A to oznacza, że były robienie nie tylko dla ludzi, ale też z nimi - wyjaśnia Anna Twardowska, ekspertka ds. kampanii Informacyjnej w projekcie w Stowarzyszeniu Centrum PISOP w Lesznie.
Przy ocenie wniosków brano też pod uwagę zaproszenie do udziału wolontariuszy, integracji międzypokoleniowej w lokalnym środowisku, aktywizację różnego rodzaju grup społecznych. Ideą prowadzących Konkurs Wielkopolska Wiara (czyli wiara po poznańsku grono ludzi) jest między innymi ożywienie społeczności lokalnej, w kierunku wprowadzenia trwałej zmiany podejścia do różnego rodzaju projektów - nie tylko uczestnictwo w zorganizowanej imprezie, ale też pomoc w jej przygotowaniu.
- Otrzymujemy szerokie sprawozdania po realizacji zadań, zawierające rozliczenia. Sprawdzamy zasadność wydatków, budżet, terminy, wymagamy dokumentacji zdjęciowej oraz faktur. Czasami, na zaproszenie, przyglądamy się realizacji - uzupełnia.
Konkurs jest organizowany wiosną każdego roku. Informacji i ogłoszeń o naborze należy szukać w marcu.
- Zachęcam do śledzenia działań PISOP i do tego, żeby nie poddawać się, gdyż tak naprawdę każdy napisany projekt, niezakwalifikowany do dofinansowania, może być lekcją na przyszłość. warto zapoznać się z kartą oceny, zawarte w niej uwagi po to, by uwzględnić je w przygotowaniu kolejnych projektów - mówi Anna Twardowska ze Stowarzyszenia Centrum PISOP.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.