Reklama

Akcja "Znicz 2022" w powiecie gostyńskim rozpoczęta. Policja apeluje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Maciej Mostowy

Akcja "Znicz 2022" w powiecie gostyńskim rozpoczęta. Policja apeluje - Zdjęcie główne

foto fotomontaż Maciej Mostowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz 2022". To cykliczne działania, które co roku mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich z okazji Dnia Wszystkich Świętych. W związku z tym spodziewać się możemy zwiększonej liczby patroli oraz zmian w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy.

Tegoroczna akcja mundurowych rozpoczyna się w piątek 28 października 2022r. i potrwa do wtorku 1 listopada. Kalendarz na pewno sprzyja spokojnemu zaplanowaniu odwiedzania bliskich na cmentarzach, jednak dla funkcjonariuszy oznacza to pięć dni ciągłej pracy.

Gostyńska policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach cmentarzy, gdyż będzie występował tam wzmożony ruch pieszych. Dodatkowo prosi o bezwzględne stosowanie się do wydawanych poleceń i ostrożną jazdę, gdyż przy niektórych drogach znajdować będą się stragany ze zniczami oraz kwiatami. Piesi także powinni zachować szczególną ostrożność, a po zmroku pamiętać o założeniu odblasków. Funkcjonariusze ostrzegają także przed kieszonkowcami na cmentarzach TUTAJ i zalecają pilnowania swojej własności podczas odwiedzin grobów bliskich.

Ważna informacja dla kierowców - tegoroczna akcja znicz rozpoczęła się już w piątek, 28 października i potrwa do środy 2 listopada włącznie. W związku z uroczystościami Wszystkich Świętych policjanci będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Ponadto, mundurowi przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu i poza terenem zabudowanym, tym bardziej, że w weekend (z soboty na niedzielę 29-30 października) zmieniamy czas i zmrok będzie zapadał wcześniej. Odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, która może uratować życie pieszego.

Mimo iż 1 listopada to dzień szczególny i nakłania do wspomnień, zadumy, to zamyślenie, pośpiech i często niekorzystne czynniki atmosferyczne powodują, że kierowcy popełniają różnego rodzaju wykroczenia. Pamiętajmy, że ruch będzie mocno wzmożony, nie tylko w okolicy parkingów, ale i na drogach.

Niebezpieczne hamowanie, wyprzedzanie na trzeciego, nieuważna jazda, a także zbyt duża prędkość mogą być przyczyną wypadków. Do tego dochodzi zmrok i opady deszczu, a jak wszyscy wiemy, do tragedii wiele nie trzeba.

Gostyńska policja apeluje, by kierowcy podczas Wszystkich Świętych zdjęli nogę z gazu i by uważali nie tylko na siebie, ale także na innych, którzy podróżujących. Zanosi się na długi weekend, ponieważ wiele osób wzięło na poniedziałek 31 października urlop. Będą powroty w rodzinne strony, a także odwiedzanie bliskich w różnych zakątkach Polski.

- Policjanci będą reagować na popełniane wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych: między innymi przekraczanie dozwolonych prędkości czy nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych. Mundurowi zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami - mówi asp. sztab. Monika Curyk, rzecznik prasowa KPP w Gostyniu.

Jest rówież apel gostyńskiej policji skierowany do pieszych, ale też do kierowców - pod kątem pieszych.

- Pamiętajmy, że w okolicach cmentarzy będzie poruszało się wielu pieszych, w tym osób starszych, a zmienna jesienna pogoda wcześniej zapadający zmrok oraz opady atmosferyczne wpływają na zmniejszoną widoczność Pieszych uczulamy, aby mieli na uwadze bezpieczeństwo własne - dodaje asp. sztab. Monika Curyk. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy