Reklama

"Przekaż swoje 1,5% dobra". W zeszłym roku nasza akcja objęła prawie 60 osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fotomontaż

"Przekaż swoje 1,5% dobra". W zeszłym roku nasza akcja objęła prawie 60 osób - Zdjęcie główne

foto Fotomontaż

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczynamy kolejną edycję naszej akcji, która od tego roku nosi nazwę już nie „Przekaż swój 1% dobra”, a „Przekaż swoje 1,5% dobra”, co bardzo nas cieszy, gdyż dobra nigdy za dużo. Ponieważ nie wyobrażamy sobie portalu gostynska.pl i gazety „Życie Gostynia” bez cyklu informującego, na kogo z powiatu gostyńskiego można przekazać 1,5% podatku od dochodu, dlatego również w roku 2023 startujemy z kampanią, która potrwa przez najbliższych kilka tygodni.

Przypomnijmy, że 1 procent podatku można było przekazywać od 2003 r. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w 2021 r. przy rozliczaniu PIT  skorzystało z tej możliwości 15,3 mln podatników. Blisko 8,7 tys. fundacji i stowarzyszeń otrzymało dzięki temu łącznie prawie 1 mld zł. 

Wśród tych osób znaleźli się także beneficjenci z powiatu gostyńskiego, których ludzie wielkiego serca wspomogli w ciężkich chwilach. Ku ich uciesze w połowie zeszłego roku rządzący podwyższyli stawkę podatku, którą można przekazywać w swoim PIT z 1 do 1,5%.

Taka pomoc nic podatnika nie kosztuje – 1,5% podatku, zamiast do budżetu państwa lub samorządu, trafia po prostu na konto wybranej organizacji. Instytucja korzystająca ze wsparcia musi mieć formalny status organizacji pożytku publicznego (OPP).

Jeżeli znacie dzieci, młodzież czy dorosłych, którzy potrzebują wsparcia dajcie nam znać poprzez jedną z opcji: wiadomość prywatną na profilu facebookowym, kontakt telefoniczny lub wiadomość mailową. Umieszczenie zdjęcia wraz z danymi, związanymi w przekazywaniem 1,5%, jest zupełnie darmowe.

W ubiegłym roku na łamach naszego portalu gostynska.pl oraz gazety "Życie Gostynia" opisaliśmy sylwetki prawie 60 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy i w tym roku liczą na wasze wsparcie. Dzięki wpisaniu ich numerów KRS w odpowiedniej rubryce przy zeznaniu podatkowym, umożliwiliście im m.in. rehabilitację i wyjazdy na turnusy. 

Znasz osobę z powiatu gostyńskiego, na którą można oddać 1,5% podatku? Daj nam znać poprzez:

  • wiadomość prywatną na profilu facebookowym (Życie Gostynia lub gostynska.pl),
  • kontakt telefoniczny (65 572 74 00),
  • wiadomość mailową na adres: b.bujak@zycie-gostynia.pl
Wasze dziecko/członek rodziny w poprzednich latach już znaleźli się na łamach naszego tygodnika? Będziemy wam wdzięczni za kontakt i potwierdzenie, że i w tym roku chcecie współpracować.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy