Reklama

„ACH TE ŚMIECI! DROGA ODPADÓW na terenie Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

„ACH TE ŚMIECI! DROGA ODPADÓW na terenie Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.” - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego przygotował film edukacyjny, z którego dowiadujemy się, nie tylko jak przebiega sortowanie odpadów i co z nich powstaje, lecz także, dlaczego warto dokonywać przemyślanych wyborów i w jaki sposób możemy zmniejszyć liczbę wytwarzanych przez nas śmieci.

Film i jego emisja zrealizowane zostały w ramach przedsięwzięcia "Podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego - druk kalendarzy edukacyjnych, produkcja filmu edukacyjnego, zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu", dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

Tworząc system odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie 19 gmin Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego dąży do tego, aby mieszkańcy mieli pełną przejrzystość nie tylko co do zasad postępowania z odpadami na terenie ich nieruchomości, ale również, aby mieli świadomość tego w jaki sposób odpady te są zagospodarowywane. Film przedstawia nie tylko kwestie związane z prawidłową segregacją odpadów, ale także porusza kwestie związane z:

  •  efektywnością energetyczną, ochroną powietrza, adaptacją do zmian klimatu,
  •  gospodarką o obiegu zamkniętym, gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi,
  •  ochroną bioróżnorodności i świadczeń ekosystemowych,
  •  ochroną wód,
które są ściśle związane i zależne z tym, w jaki sposób postępujemy z odpadami.

W filmie uwzględnione zostały zmiany, które obowiązywać będą od 2023 roku:

  • szary pojemnik – przeznaczony na popiół z palenisk domowych
  • połączenie szkła kolorowego i bezbarwnego, które odbierane będzie łącznie z zielonych worków.

Film i jego emisja zrealizowane zostały w ramach przedsięwzięcia " Podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego - druk kalendarzy edukacyjnych, produkcja filmu edukacyjnego, zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu." Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy