Reklama

Gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy? Lista punktów w Gostyniu i gminach powiatu gostyńskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy? Lista punktów w Gostyniu i gminach powiatu gostyńskiego - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wniosek o dodatek węglowy jest już dostępny. Oznacza to, że gospodarstwa domowe mogą starać się w swojej gminie o wypłatę 3 tys. zł dofinansowania. We wszystkich gminach wnioski są dostępne w ośrodkach pomocy społecznej.

Gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy? 

W ubiegłym tygodniu weszły w życie przepisy ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy. Zgodnie z ustawą, którą kilka dni temu podpisał prezydent RP, dodatek węglowy przysługiwał będzie gospodarstwu domowemu, w przypadku którego głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającym co najmniej 85% węgla kamiennego.

W Gostyniu wnioski o dodatek węglowy przyjmowane są w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Można je składać od środy 17 sierpnia 2022 r., w godzinach 7.30 do 14.30. 

Gostyń wydłużył godziny pracy MGOPS

Od 22 sierpnia 2022r. specjalnie w tym celu zostaną wydłużone godziny pracy ośrodka. Aby usprawnić przyjmowanie wniosków, klienci obsługiwani są od godz. 7.30 do godz. 17.00. Wniosek można złożyć również bez wychodzenia z domu, unikając ewentualnych kolejek w MGOPS. Wystarczy posiadać profil zaufany lub podpis kwalifikowalny, wypełnić wniosek w swoim komputerze i złożyć go elektronicznie.

Warunkiem przyznania dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego jest wcześniejsze dokonanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dodatek węglowy przyznawany jest jako jednorazowa forma wsparcia finansowego w kwocie 3000 zł. 

Wnioski o dodatek węglowy można w Gostyniu składać do 30 listopada 2022 roku osobiście w siedzibie MGOPS (ul. Wrocławska 250) lub elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP. Dodatek węglowy będzie wypłacony do miesiąca od dnia złożenia wniosku. Wzór wniosku można pobrać poniżej. 

Chcesz złożyć wniosek o dodatek węglowy bez wychodzenia z domu? Podajemy jak to zrobić:

 1.  TUTAJ pobierz wniosek do wypełnienia - KLIK
 2. Wypełnij dokładnie wniosek wraz z załącznikami i go podpisz.
 3. Zeskanuj wniosek do formatu PDF.
 4. Wejdź na stronę https://www.gov.pl/web/gov/wyslij-pismo-ogolne i wybierz WYŚLIJ PISMO OGÓLNE.
 5. Zaloguj się używając profilu zaufanego, e-dowodu lub portalu bankowego.
 6. W formularzu wybierz urząd lub instytucję, do której składasz pismo – MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GOSTYNIU
 7. Uzupełnij pozostałe wymagane pola formularza oraz jako załącznik dołącz zeskanowany wniosek.
 8. Wyślij formularz

Dodatek węglowy - w Pępowie apel

Od 17 sierpnia do 30 listopada 2022 r. wnioski o dodatek węglowy mieszkańcy gminy Pępowo mogą pobierać i składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pępowie, pok. nr 1 i 2 lub drogą elektroniczną poprzez portal ePUAP.

Ze strony internetowej ośrodka pomocy https://pepowo.gopsinfo.pl/ KLIK należy pobrać i wypełnić formularz, a następnie wysłać go jako załącznik do pisma ogólnego (zarówno załącznik jak i pismo ogólne należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego). 

- Prosimy składać wypełnione wnioski, ponieważ przy dużej liczbie osób uprawnionych do dodatku węglowego, będą ograniczone możliwości wypełniania wniosku na miejscu - apeluje kierownictwo GOPS w Pępowie.

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 65 575 89 99 oraz 65 575 89 89. 

Krobia - wnioski o dodatek węglowy przyjmują w MGOPS

Wnioski o dodatek węglowy są przyjmowane w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi, ul. Powstańców Wielkopolskich 126. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego złożone po 30 listopada 2022r. pozostawia się bez rozpoznania. Więcej informacji można uzyskać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi (nr tel. 65 57 11 005).

Borek Wlkp. - tylko nie zwykłą drogą e-mailową

Realizacją ustawy o dodatku węglowym w Gminie Borek Wlkp. zajmuje się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borku Wlkp. Druki do pobrania w siedzibie MGOPS oraz ze strony internetowej www.borek.ops.org.pl. Nie będą rozpatrywane wnioski przesłane zwykłą drogą e-mailową.

Wnioski w wersji papierowej należy składać w:

Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Borku Wlkp. ul. Droga Lisia 1, w poniedziałki od 8.00 – 16.00, od wtorku do piątku w godzinach od 7.00 – 15.00.

Piaski - wydłużone godziny pracy GOPS

Wnioski można składać bezpośrednio w GOPS (druki do pobrania w GOPS Piaski, ul .Szkolna 1, Urząd Gminy w Piaskach, ul. 6- Stycznia 1, oraz na stronie www.piaski.opsinfo.pl ) lub drogą elektroniczną. W tym ostatnim przypadku wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego. Nie będą rozpatrywane wnioski przesłane zwykłą drogą e-mailową.

Wnioski w wersji papierowej należy składać w: Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piaskach, ul. Szkolna 1, od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00 – 17.00, w piątek w godz. 8.00 – 15.00. Wydłużone godziny obowiązują od poniedziałku 22 sierpnia 2022r..

Pogorzela - gdzie składać wnioski o dodatek węglowy?

Wniosek o wypłatę dodatku można składać:

 • w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli ul. Rynek 1 (pokój nr 20)
 • za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku węglowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej do MGOPS w Pogorzeli na platformie e-PUAP wniosek ten oraz pismo ogólne na platformie e-PUAP opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego:

https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany

Druki do pobrania w siedzibie MGOPS oraz ze strony internetowej www.pogorzela.pl

Nie będą rozpatrywane wnioski przesłane zwykłą drogą e-mailową. Wnioski w wersji papierowej należy składać w: MGOPS w Pogorzeli ul. Rynek 1 w poniedziałki od 7.30 – 15.30, od wtorku do piątku w godzinach od 7.00 – 15.00.

Poniec - wnioski składamy w OPS

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego można składać:

 • na piśmie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu, ul. Krobska 45a (biuro nr 8)
 • za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku węglowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z OPS w Poniecu (nr tel. 65 57 31 318).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy