Zwycięstwo gostyńskiej pary

Zwycięstwo gostyńskiej pary - Zdjęcie główne

Gostyńska kręgielnia gościła uczestników mistrzostw Polski par i mikstów w grze do pełnych. Na starcie stanęło blisko 80 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Liczną reprezentację wystawili gospodarze turnieju. W kategorii par męskich tytuł mistrza Polski pozostał w Gostyniu. Zawodnicy miejscowego Startu Leszek Chudziński i Michał Galusiński triumfowali z łącznym wynikiem 738 kręgli. Miejsce drugie ze stratą 4 kręgli wywalczyli reprezentanci Dziewiątki Amica Wronki - Filip Brzóska i Mateusz Borowski. Brązowy medal przypadł pleszewskiemu Platanowi, którego reprezentowali Przemysław Spychaj i Adam Kołaski (734). Wysokie szóste miejsce zajęli gracze SGLK Bogusław Zagata i Rafał Biderman (718). Wśród kobiet najlepsza okazała się para: Elwira Śleńska i Bogusława Ułasewicz (Lubin/OSIR Vector Tarnowo Podgórne). Na dziewiątym miejscu rywalizację ukończyły Elżbieta Klimańska i Violetta Kolendowicz (SGLK). W konkurencji mixtów na starcie stanęło 17 duetów. Triumfatorami par mieszanych zostali Izabela i Radosław Cwojdzińscy (751). Tuż za podium rywalizację ukończył duet Startu Joanna Mendyka i Leszek Chudziński (703).