Zwycięska inauguracja Pinsel-Peter Krobianki Krobia

Sport Pinsel-Peter Krobianka Krobia wygrała na inaugurację z Zefką Kobylą Góra 2 : 1. Gole dla gospodarzy zdobyli Mateusz Wachowiak i Edwin Marchewka.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia zainaugurowała sezon tydzień później niż inne zespoły trzeciej grupy piątej ligi. Kilka dni przed startem rozgrywek wycofał się Grom Plewiska, który miał rywalizować w drugiej grupie piątej ligi. Miejsce tej drużyny w grupie zajął Kłos Zaniemyśl, który miał być rywalem Pinsel-Peter Krobianki Krobia w pierwszej kolejce. Zespół Wojciecha Bzdęga przed tygodniem pauzował i pierwszy mecz sezonu 2022/2023 rozegrał w minioną sobotę. Pinsel-Peter Krobianka Krobia podejmowała Zefkę Kobyla Góra. Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie. Podanie Michała Hajduka wykorzystał Mateusz Wachowiak. Niecały kwadrans później był remis 1 : 1. Debiutujący w barwach Krobianki Tomasz Wiśniewski sfaulował Macieja Stawińskiego we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę, choć trzeba zaznaczyć, że debiutujący w bramce Krobianki Kamil Stróżyński był bliski obrony rzutu karnego. Trzy punkty gospodarzom zapewnił w 68. minucie kolejny debiutant Edwin Marchewka.

- Czekaliśmy na ten mecz bardzo długo. Czekała cała drużyna w odmienionym składzie i widać było, że zawodnikom zależy, żeby się pokazać w nim z jak najlepszej strony. Pierwsza część miała dwie różne odsłony. Weszliśmy w mecz bardzo dobrze. Kreowaliśmy sytuacje, co przełożyło się na zdobytą bramkę. Niestety rzut karny i strata bramki nieco nas uśpiła. Wdarło się w nasze poczynania sporo nerwowości. Gra straciła nieco na płynności. Wiedzieliśmy, jakie są mocne punkty zespołu przeciwnika, ale niestety kilka razy daliśmy się zaskoczyć. W drugiej połowie dominowała walka, z której wyszliśmy zwycięsko. To jest dla nas najważniejsza informacja, która  mam nadzieję, da nam więcej wiary w siebie i poprowadzi zespół do kolejnej wygranej już za tydzień – podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

W trzeciej kolejce Pinsel-Peter Krobianka podejmować będzie Białego Orła Koźmin Wlkp. Mecz 27 sierpnia (sobota) o godz. 17.00

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Zefka Kobyla Góra 2 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – Mateusz Wachowiak (14')
1 : 1 – Maciej Stawiński - z rzutu karnego (27')
2 : 1 – Edwin Marchewka (68')
Pinsel-Peter Krobianka: Stróżyński (90' Klupś) – Jędrzej Knapp (80' Kozibura), Szumny, Wiśniewski, Maciej Wachowiak, Hajduk (65' Górkowski), Szpurka, Marchewka, Naskręt (60' Glapiak), Joachim Knapp (70' Bzdęga), Mateusz Wachowiak (85' Mikołajczak)