ZEMSTA ZA PUCHAR

ZEMSTA ZA PUCHAR - Zdjęcie główne

Sokół wygrał w Chwałkowie z Koroną 2:0, po golach Krzysztofa Stanisławskiego w 50. i Dawida Peśli w 87. minucie. Piłkarze obu drużyn w tym sezonie już raz spotkali się. Korona w I rundzie Okręgowego Pucharu Polski pokonała Sokoła 3:0. Wkrótce jednak także odpadła z pucharowych rozgrywek. Dla piaskowskich piłkarzy, jak wielokrotnie powtarzał trener Dominik Jankowiak, najważniejsza jest rywalizacja w lidze. W niedzielę Korona walczyła o wysoką stawkę. Szczególnie biorąc pod uwagę solidarne zwycięstwa zespołów ze szczytu ligowej tabeli. Chociaż okazji strzeleckich po obu stronach nie brakowało, to przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W pierwszej odsłonie najbliżej szczęścia był Damian Zieliński. Piłka po strzale napastnika Korony zatrzymała się na słupku. Po drugiej stronie świetnej sytuacji nie wykorzystał Jarosław Rejek. W przerwie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany. Jak się szybko okazało szczególnym wyczuciem popisał się trener gospodarzy Dawid Kaczmarek, wpuszczając od początku drugiej odsłony Stanisławskiego. Pomocnik Sokoła zaliczył prawdziwe „wejście smoka”, wpisując się na listę strzelców już w 50. min. W kolejnych minutach na murawie trwała ostra walka, z której obronną ręką wyszli miejscowi. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Koronę dobił, kolejny z rezerwowych, Dawid Peśla. Warto dodać, że wtedy piaskowianie grali już w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, na kwadrans przed końcem ukarany został Dariusz Naskrent.

Sokół Chwałkowo – Korona Piaski 2:0 (0:0)

1:0 Stanisławski (50’)
2:0 D. Peśla (87’)

Sokół Chwałkowo: Nowak – Kamiński, L. Kaczmarek, Kędziora, Frąckowiak, Rosik, R. Wojciechowski (88’ J. Peśla), M. Rejek (67’ D. Peśla), Wieczorek (90’ Sz. Kaczmarek), Kmiecik (46’ Stanisławski), J. Rejek

Korona Piaski: J. Naskrent – Jankowiak (46’ M. Andrzejewski), R. Bonawenturczyk, D. Wojciechowski, Olejniczak (72’ Wachowski), A. Bonawenturczyk, Górski (46’ D. Naskrent), Nowacki, Leśnik, Zieliński (57’ Ł. Andrzejewski), M. Bonawenturczyk