Zdominowali mistrzostwa Polski. Start Gostyń wygrał klasyfikację punktową

Sport Reprezentanci Startu Gostyń zdominowali Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglach. Gospodarze zdobyli siedem medali w tym dwa złote.

W dniach 1-3 kwietnia 2022 r. w gostyńskiej kręgielni rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Gospodarzy reprezentowały cztery juniorki młodsze: Aleksandra Banaszak. Aleksandra Kuc, Julia Łagódka i Wiktoria Poznańska oraz dwóch juniorów młodszych: Dominik Dutkiewicz i Mateusz Ptak. Mistrzostwa zakończyły się sukcesem reprezentantów Startu Gostyń.

Wszyscy zdobyli medale a KS Start Gostyń w klasyfikacji punktowej zajął zdecydowanie pierwsze miejsce przed KS Polonia 1912 Leszno i BOSiR Brzesko. Gospodarze zdobyli również największą liczbę medali. Dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe. W klasyfikacji par juniorek Aleksandra Banaszak i Aleksandra Kuc wywalczyły srebrne medale. Czwarte miejsce zajęły Julia Łagódka i Wiktoria Kuc.

W klasyfikacji par juniorów Dominik Dutkiewicz i Mateusz Ptak również swój start zakończyli ze srebrnymi medalami. W tandemach Julia Łagódka i Dominik Dutkiewicz zdobyli brązowy medal. W sprintach juniorek młodszych Start sięgnął po dwa medale. Złoto wywalczyła Wiktoria Poznańska a Julia Łagódka stanęła na najniższym stopniu podium. W konkurencji indywidualnej juniorki zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce, ale medalu nie zdobyły. W sprintach juniorów młodszych Dominik Dutkiewicz był 6 a Mateusz Ptak10. Rozgrywana była również klasyfikacja drużynowa. Dziewczyny zdobyły srebrny medal a Dominik Dutkiewicz i Mateusz Ptak wspomagani zawodnikami BOSiR Brzesko byli pierwsi.