Reklama

Zawody pływackie w Cichowie. Będzie emocjonująco

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Zawody pływackie w Cichowie. Będzie emocjonująco - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Przed nami dwie duże sportowe imprezy, tym razem zainteresowani będą mogli zmierzyć się w pływaniu. W najbliższą sobotę (9.07.2022) warto wybrać się nad jezioro w Cichowie. Będzie emocjonująco zarówno na trybunach, jak i w wodzie.

Patronat medialny i... po co w ogóle organizuje się zawody pływackie

Nasza redakcja (gostynska.pl oraz Życie Gostynia) objęła patronat medialny nad zawodami pływackimi w Cichowie. Celem imprezy jest popularyzacja pływania długodystansowego w wodach otwartych na terenie województwa wielkopolskiego. Chodzi również o propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego i promowanie „bezpiecznej kąpieli” i bezpiecznych form korzystania z wód otwartych. Organizatorzy mają nadzieję, że pływanie zachęci młodzież do wstępowania w struktury WOPR.

Zawody Grand Prix Wielkopolski - Jezioro Cichowskie

Pierwsze zawody pływackie, jakie rozegrane zostaną w Cichowie to 16. GRAND PRIX WIELKOPOLSKI W PŁYWANIU DŁUGODYSTANSOWYM 2022. Zaplanowano je na 9 lipca. START godz. 12.00. Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Organizatorami pływackich zmagań, oprócz burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń są Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Gostyń a także Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki.

Zawody GRAND PRIX WIELKOPOLSKI zostaną rozegrane w dwóch wariantach:  Open Water oraz Tri. W rywalizacji mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 13 lat. Zawodnicy będą mieli do pokoniania dystans o długości nie przekraczającej 3000 metrów.

Zgodnie z regulaminem, do udziału w zawodach zostaną dopuszczeni tylko:

 1. zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Pływackim, posiadający aktualne licencje zawodnicze reprezentujący w zawodach swoje macierzyste kluby
 2. zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim nieposiadający licencji zawodniczych
 3. zawodnicy posiadający licencje Polskiego Związku Triathlonu reprezentujący kluby zrzeszone w PZTri.
 4. zawodnicy niezrzeszeni mający prawo do reprezentowania swojego miasta. Ta grupa zawodników będzie zarejestrowana jako niezrzeszony z nazwą miasta które reprezentuje.
Co ważne, zawodnicy nie mogą zmieniać przynależności klubowej lub miasta, w trakcie trwania Grand Prix Wielkopolski.

UWAGA! Organizator ustalił limit liczby zawodników, którzy zostaną dopuszczeni do startu

 • „OPEN WATER” 120 osób
 • „TRI” 80 osób
Biuro zawodów będzie mieściło się w Biurze WOPR przy plaży miejsckiej w Cichowie. Będzie czynne od godz. 10.00. Z kolei listy startowe zostaną zamknięte o godzinie 11.30.

Amatorskie zawody pływackie w Cichowie po raz 13. 

W najbliższą sobotę, 9 lipca, odbędą się też XIII AMATORSKIE ZAWODY PŁYWACKIE NA WODACH OTWARTYCH CICHOWO. Organizatorem tej sportowej imprezy na wodach otwartych, oprócz burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń jest Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Gostyń.

W tym przypadku rywalizacja w wodzie rozpocznie się o godz. 15.00. Zawodników będzie można oglądać, będzie można im kibicowac i motywować na plaży miejskiej w Cichowie.

Jak co roku zainteresowani zmierzą się na dystansie 1500 metrów. Trasa wyścigu oznaczona będzie żółtymi bojami tworzącymi trójkąt. Limit czasu wynosi 1,5 godziny od startu. Zawodnicy znajdujący się po tym czasie w wodzie zostaną usunięci, tym samym zakończą udział w wyścigu i nie zostaną sklasyfikowani.

Ja mówi regulamin, w zawodach mogą brać udział pływacy od 13 roku życia, górna granica wieku to 95 lat. Uczestnicy przyjadą na cichowską plażę z różnych lokalizacji  Gostyń, Krzywiń, Leszno czy okolice Poznania.

Wyścig w wodzie w ramach XIII Amatorskich Zawodów Pływackich zostanie rozegrany w 2 kategoriach wiekowych:

 • Zawodnicy od 13 roku życia (wymagana zgoda rodzica lub opiekuna prawnego)
 • Zawodnicy od 18 do 95 roku życia
Opłata startowa XIII Amatorskich Zawodów Pływackich w Cichowie wynosi 30 zł. Wpłaty można dokonać na miejscu w biurze zawodów. Koszty związane z organizacją zawodów ponoszą organizatorzy, a do tych należą burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń oraz WOPR Gostyń.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 12.00

Tradycyjnie, startujących podczas nagradzania podzielono na 2 kategorie: kobiety i mężczyzn. Będzie też wyróżniony najmłodszy i najstarszy uczestnik imprezy. Przewidziano następujące nagrody:

 • W każdej kategorii wiekowej puchar za miejsca 1-3 w klasyfikacji kobiet i mężczyzn
 • Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, bon na posiłek
 • Statuetka dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy