Zanosiło się, że Pinsel-Peter Krobianka Krobia straci punkty

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zanosiło się, że Pinsel-Peter Krobianka Krobia straci punkty - Zdjęcie główne

Łukasz Glapiak - strzelec drugiej bramki w meczu z Orłem Mroczeń | foto archiwum

Sport Pinsel-Peter Krobianka Krobia wzbogaciła się o kolejne trzy punkty. Mimo wielu sytuacji w meczu z Orłem Mroczeń zespół Wojciecha Bzdęgi trzy punkty zapewnił sobie dopiero w ostatnim kwadransie spotkania.

W 12. kolejce trzeciej grupy piątej ligi Orzeł Mroczeń podejmował Pinsel-Peter Krobiankę Krobia. W 36. minucie gospodarze prowadzili po golu Gracjana Słupianka 1 : 0. Gdyby zawodnicy Wojciecha Bzdęgi mieli lepiej ustawione celowniki, to nie musieliby się tym faktem specjalnie martwić. Gole wczesniej mogli zdobyć Mateusz Górkowski i Łukasz Glapiak. Nie były to jedyne okazje bramkowe Krobianki w pierwszej części spotkania. W 43. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Aleksander Naskręt. W drugiej połowie goście długo nie mogli przełamać niemocy strzeleckiej. Dopiero w 76. minucie Miłosz Urbański bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. Goście dążyli do zdobycia zwycięskiego i w 82. minucie osiągnęli cel. Miłosz Urbański zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Glapiaka, który wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Orła. W końcówce spotkania trzeci zespół piątej ligi mógł przypieczętować swoją wygraną kolejnymi golami. Bramkowych sytuacji nie wykorzystali Michał Hajduk, Mateusz Wachowiak, Natan Bujak i Jędrzej Tonkiewicz.

- Analizując grę Orla przed spotkaniem zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz, szczególnie na boisku przeciwnika. Spotkanie nie ułożyło się dla nas korzystnie, gdyż po serii niewykorzystanych szans przez nasz zespół to rywal wyszedł na prowadzenie po  błędzie i musieliśmy podwójnie się zmobilizować. W drugiej połowie naszą kompletną dominację udokumentowaliśmy dwoma trafieniami. Sytuacji stuprocentowych, w tym sam na sam z bramkarzem, mieliśmy co nie miara. Musimy ponownie popracować nad skutecznością. Najważniejsze, że do Krobi wracamy z trzema punktami - podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Orzeł Mroczeń – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 1 : 2 (1 : 0)
1 : 0 – Gracjan Słupianek (36’)
1 : 1 – Miłosz Urbański (76’)
1 : 2 – Łukasz Glapiak (82’)
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski – Mikołajczak (65’ Tonkiewicz), Szumny, Piróg, Pospiech, Szpurka, Glapiak, Urbański (84’ Hajduk), Joachim Knapp (46’ Bujak), Górkowski, Naskręt (50’ Wachowiak)