Wysokie zwycięstwo Futsalu Gostyń w sparingu

SportTrener Futsalu Gostyń wykorzystał przerwę w rozgrywkach na rozegranie sparingu. W niedzielę formę gostyńskiej drużyny sprawdził trzecioligowy RAF Futsal Team Rawicz. Gospodarze wygrali wysoko 11 : 3.

Pierwszą rundę w drugiej lidze Futsal Gostyń zakończył na piątym miejscu. Po udanej inauguracji uzyskana pozycja na pewno nikogo nie satysfakcjonuje. Futsal Gostyń zakończył 2022 rok dwiema porażkami z rzędu.

- Pierwszą rundę zakończyliśmy porażkami, ale też dużą ilością kontuzji. Do drugiej rundy przystąpimy na pewno bardzo zmotywowani i chętni zdobywania kolejnych punktów, bo pokazaliśmy, że potrafimy to robić. Zrobimy wszystko, żeby dać radość kibicom na trybunach – powiedział trener Sebastian Wojciechowski.

W przerwie świątecznej poprawie uległa sytuacja kadrowa. Część zawodników uporała się z urazami. Kontuzjowany jest Alan Celik. Trener czeka jeszcze na ostateczną diagnozę sytuacji zdrowotnej Wojciecha Goszczyńskiego.

Zespół wrócił do treningów i w niedzielę rozegrał sparing z RAF Futsal Team Rawicz. Mecz odbył się w Gostyniu. Gospodarze wygrali 11 : 3.

- Cieszy wynik, ale pierwsza polowa była dość słaba w naszym wykonaniu. Chyba musimy sobie przed meczem powiedzieć parę mocniejszych słów, a nie dopiero w przerwie – podsumował trener Futsalu Gostyń.

W piątek Futsal Gostyń miał zainaugurować rundę rewanżową. Pojedynek z KP WOODEN VILLA Września rozegrany zostanie w późniejszym terminie, stąd kibice na ligowe emocje muszą poczekać do lutego.

Futsal Gostyń – RAF Futsal Team Rawicz 11 : 3
Bramki dla Futsalu Gostyń: Robert Przewoźny (3), Sebastian Wojciechowski (3), Przemysław Czajka (2), Szymon Kędziora, Patryk Wieczorek, Mateusz Snuszka