Wyjazdowa wygrana Krobianki

Wyjazdowa wygrana Krobianki - Zdjęcie główne

Cenne trzy punkty zdobyła Pinsel-Peter Krobianka Krobia w Kórniku. Po golach Joachima Knappa i Jakuba Chwaliszewskiego drużyna Dariusza Wiśniewicza wygrała z miejscową Kotwicą 2 : 1.

Lepiej sobotniego spotkania drużyna z Krobi nie mogła zacząć. Już w 8. minucie po zagraniu Mateusza Górkowskigo piłkę siatce przeciwnika umieścił Joachim Knapp. Pomocnik Pinsel-Peter Krobianki z roli egzekutora zamienił się w asystenta w 11 minucie. Dograł piłkę do Jakuba Chwaliszewskiego, który pokonał bramkarza Kotwicy. W 26. minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Chwilę później Krzysztofowi Banaszakowi dopisało szczęście. Piłka po uderzeniu jednego z zawodników Kotwicy zatrzymała się na poprzeczce. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pinsel-Peter Krobianki Krobia 2 : 1 i z wolą utrzymania korzystnego wyniku piłkarze Dariusza Wiśniewicza wyszli na drugie czterdzieści pięć minut. Gospodarze przejęli inicjatywę, jednak nie potrafili rozmontować defensywy Krobianki, która ustrzegła się w tym pojedynku większych błędów. Krobianka w końcówce wyprowadziła kilka szybkich ataków, jednak nie zdołała ich zamieniać na bramkę. - Mecz dobrze się dla nas ułożył. Szybko zdobyliśmy dwie bramki i po pierwszej połowie prowadziliśmy. Na drugą połowę mieliśmy zadanie utrzymać korzystny wynik. Przeciwnik walił głową mur. Jeśli już dochodziło do dośrodkowań w pole karne wyłapywał je nasz bramkarz. Cieszymy się z wygranej, bo na pewno doda chłopakom więcej wiary w swoje umiejętności. Gospodarze liczyli dzisiaj na trzy punkty, ale wolą walki i zaangażowaniem to my je dzisiaj zdobyliśmy - podsumował Dariusz Wiśniewicz. W sobotnim meczu kontuzji doznał Jakub Chwaliszewski. Już w 20. minucie musiał zejść z boiska. - Wejście zawodnika Kotwicy kwalifikowało się na czerwoną kartkę. Jakub nie ma złamania, ale ma mocno zbity staw skokowy - powiedział trener Pinsel-Peter Krobianki.

Kotwica Kórnik – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 1 : 2 (1 : 2)
0 : 1 – Joachim Knapp (8’)
0 : 2 – Jakub Chwaliszewski (11’)
1 : 2 – (26’)
Pinsel-Peter Krobianka: Banaszak – Górkowski, Brodziak, Pospiech, Sarbinowski, Gembiak, Tonkiewicz, Joachim Knapp, Kaczmarek, Urbański (82’ Łuczak), Chwaliszewski (20’ Szymanowski, 77’ Jędrzej Knapp)