Reklama

Wnioski o stypendia sportowe tylko raz w roku

Opublikowano: wt, 5 lis 2019 14:15
Autor:

Wnioski o stypendia sportowe tylko raz w roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

W gminie Gostyń zmienił się termin składania wniosków o stypendia sportowe. Radni musieli dostosować obowiązującą dotychczas uchwałę, związaną z zasadami przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych, a także nagród i wyróżnień dla zawodników za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, do ustawy o finansach publicznych.

- Jest to uchwała, na którą nadzór wojewody jest szczególnie wrażliwy. Jeśli dokonujemy w niej jakiekolwiek zmiany, to z drżącym sercem, ale te zmiany akurat musimy wprowadzić - wyjaśniała Aldona Grześkowiak, naczelnik wydziału oświaty w gostyńskim magistracie.

- Trzeba uważać, kiedy przyznajemy stypendia, bo obecnie są przyznawane na 2 lata budżetowe. Sytuacja nie powinna mieć miejsca - dodała.

W poprzedniej uchwale zapis mówił o tym, że wnioski można składać w ciągu 90 dni od uzyskania wyników w zawodach, olimpiadach. W związku z tym czasem było tak, że zawodnicy rywalizując w kilku zawodach, kilkakrotnie w ciągu roku składali wnioski.

- Bierze się pod uwagę najwyższe uzyskane osiągnięcie, ale było mnóstwo zmian. Jest niemożliwością, aby przy małej kwotowo zmianie o 100 zł, o 200 zł wciąż dokonywać zmian w uchwale - mówiła naczelnik Grześkowiak.

Żeby uniknąć zamieszania radni musieli wprowadzić zmianę w uchwale. Od teraz stypendia będą przyznawane na dany rok kalendarzowy, tak żeby nie przechodziły na kolejny. Zgodnie ze zmianami zawodnik wybierze sobie najwyższy wynik, który uzyskał w określonym czasie i ten wynik przedstawi do stypendium. Gminna Rada Sportu jako ciało doradcze burmistrza zaopiniowała zmianę pozytywnie, a radni przyjęli uchwałę zdecydowaną większością głosów.

W gminie Gostyń w 2019 r. limit środków przeznaczonych na rozwój sportu wykorzystany został prawie w 100%:

- na dofinansowanie rozwoju sportu radni przeznaczyli 1. 073. 000 zł

- na stypendia sportowe - 95. 000 zł

- na nagrody dla trenerów - 6. 000 zł

- na nagrody i wyróżnienia dla zawodników - 17. 000 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE