Wisła Borek Wielkopolski wygrała ważny mecz z Rydzyniakiem Rydzyna

Sport Ważny pojedynek w kontekście walki o wejście do piątej ligi stoczyła w niedzielne południe Wisła Borek Wielkopolski. W meczu z Rydzyniakiem Rydzyna drużyna Tomasza Gawrońskiego wygrała i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli klasy okręgowej.

W niedziele pierwszy zespół Wisły Borek Wielkopolski podejmował Rydzyniaka Rydzyna. Przed tym pojedynkiem drużyny miały taką samą liczbę punktów, ale lepszym bilansem bramkowym trzecie miejsce zajmowała Wisła Borek Wielkopolski. Pierwsza połowa należała dla gospodarzy, którzy jednak nie potrafili udokumentować przewagi bramką. Okazji nie brakowało. Najlepszą miał Adam Andrzejewski. Po faulu na Krzysztofie Koniecznym sędzia podyktował rzut karny. Strzał zawodnika Wisły obronił bramkarz Rydzyniaka. Gole padły w drugiej połowie. W 56. minucie piłkę z lewego skrzydła w pole karne zagrał Krzysztof Konieczny. Futbolówki nie sięgnął Mateusz Majchrzak, ale trafiła ona do Hubert Wyrzykiewicza, który dał gospodarzom prowadzenie. W 68. minucie było 1 : 1. Odpowiedź miejscowych przyszła bardzo szybko. W 76. minucie Wisła ponownie wyszła na prowadzenie. Drugą asystę w meczu zaliczył Krzysztof Konieczny. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Majchrzak.

- Nie wykorzystaliśmy dzisiaj kilku sytuacji. Mieliśmy rzut karny i kilka innych okazji do strzelenia gola w pierwszej połowie. W drugiej części gry objęliśmy prowadzenie, ale goście doprowadzili do remisu. Wobec absencji naszych środkowych obrońców na tej pozycji zagrał Michał Kasprzak. Przytrafił mu się błąd. W końcówce strzeliliśmy drugą bramkę i możemy się cieszyć w wygranej. Przed nami jeszcze cztery mecze. Gramy z zespołami, które walczą o utrzymanie w klasie okręgowej. Nie będzie łatwo – podsumował trener Wisły Borek Wielkopolski.

Po 26. kolejce Wisła Borek Wielkopolski zajmuje trzecie miejsce w tabeli piątej grupy klasy okręgowej. Do wicelidera z Wilkowic drużyna Tomasza Gawrońskiego traci jeden punkt.

Wisła Borek Wielkopolski – Rydzyniak Rydzyna 2 : 1 (0 : 0)
1 : 0 – Hubert Wyrzykiewicz (56’)
1 : 1 – (68’)
2 : 1 – Mateusz Majchrzak (76’)
Wisła: Wendzonka – Błaszczyk, Kasprzak, Kędziora, Gościniak, M. Grzemski, Andrzejewski, Wyrzykiewicz (75’ Robak, 86’ Dopierała), Bruder (86’ K. Grzemski), Konieczny, Majchrzak (78’ Walkowiak)