Wisła Borek Wielkopolski w pełni wykorzystała osłabienie Gromu Czacz

Sport Wisła Borek Wielkopolski rozgromiła osłabiony Grom Czacz 10 : 0. Połowę goli dla gospodarzy zdobył Hubert Wyrzykiewicz, który wykorzystywał zagrania od swoich kolegów. Na dwie kolejki przed końcem sezonu drużyna Tomasza Gawrońskiego ma duże szanse na zajęcie miejsca barażowego.

W sobotę Wisła Borek Wielkopolski zmierzyła się z Gromem Czacz, który w przyszłym sezonie będzie występował na boiskach A klasy. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania, a gdy okazało się, że rywal do Borku Wielkopolskiego przyjechał zdekompletowany można było się tylko zastanawiać jak wysoko wygrają miejscowi. Piłkarze Wisły nie zastosowali taryfy ulgowej i już po pierwszej połowie prowadzili 5 : 0. W drugiej połowie miejscowi piłkarze dołożyli kolejne pięć. Prym w strzelaniu goli wiódł w tym meczu Hubert Wyrzykiewicz. W 32. minucie pomocnik Wisły miał już na koncie hat-tricka. Nie zamierzał jednak na tym poprzestać, bo dwie minuty później wykorzystał dośrodkowanie Patryka Juskowiaka. W drugiej połowy Hubert Wyrzykiewicz zdobył jeszcze jednego gola i skończył mecz z pięcioma trafieniami. Goście, choć mecz nie układał po ich myśli, grali do końca i nie w powtórzyła się sytuacja z 2018 roku z Borku Wielkopolskiego, gdy spotkanie Wisły z Rywal-Ewmar Kurza Góra nie zostało dokończone, bo na boisku zostało tylko sześciu piłkarzy gości i sędzia zmuszony był przerwać mecz z powodu „zdekompletowania drużyny” przyjezdnej.

Do zakończenia sezonu w klasie okręgowej pozostały dwie kolejki i Wisła Borek Wielkopolski zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Drużyna Tomasza Gawrońskiego traci do wicelidera z Wilkowic dwa punkty, jednak Korona ma o jedno spotkanie rozegrane więcej. Jeśli zatem Wisła pokona Pelikana Dębno Polskie i Sokoła Chwałkowo zagra w barażach o piątą ligę.

Wisła Borek Wlkp. - Grom Czacz 10 : 0 (5 : 0)
1 : 0 – Hubert Wyrzykiewicz (7’)
2 : 0 – Hubert Wyrzykiewicz (25’)
3 : 0 – Hubert Wyrzykiewicz (32’)
4 : 0 – Hubert Wyrzykiewicz (34’)
5 : 0 – Bartosz Bruder (38’)
6 : 0 – Hubert Wyrzykiewicz (51’)
7 : 0 – Tomasz Gawroński - z rzutu karnego (81’)
8 : 0 – Mateusz Majchrzak (82’)
9 : 0 – Mateusz Majchrzak (83’)
10 : 0 - Maciej Grzemski (88’)
Wisła: Kubiak (60’ Wiza) – Juskowiak (51’ Dopierała), Kasprzak, Andrzejczak, Gościniak, M. Grzemski, Andrzejewski, Wyrzykiewicz (72’ Gawroński), Bruder, Konieczny (62’ Szymczak), Majchrzak