Reklama

Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski ma prezesa z Gostynia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż ŻG

Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski ma prezesa z Gostynia - Zdjęcie główne

Krzysztof Wojtkowiak - nowy prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego | foto fotomontaż ŻG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Krzysztof Wojtkowiak został nowym prezesem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Za nowym szefem WOZB zagłosowało czterdziestu dwóch delegatów. Trzy osoby „wstrzymały się od głosu”.

Reklama

27 września odbyły się wybory nowego prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Do walki o fotel prezesa przystąpiło dwóch kandydatów. Dotychczasowy prezes Zdzisław Nowak oraz znany z działalności w Sportach Walki Gostyń Krzysztof Wojtkowiak.

– Tomasz Dylak zaproponował mi tę funkcję. Pomimo nadmiaru obowiązków zaakceptowałem swoją kandydaturę – mówi Krzysztof Wojtkowiak.

Starający się o reelekcję dotychczasowy prezes związku zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję na początku zebrania wyborczego, dlatego pod głosowanie została poddana tylko kandydatura Krzysztofa Wojtkowiaka. W wyborach wzięło udział czterdziestu pięciu delegatów. Tylko trzech wstrzymało się od głosu. Pozostali uznali, że nowym szefem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego powinien zostać Krzysztof Wojtkowiak. Przed nowym prezesem WOZB wiele wyzwań. Tych sportowych i organizacyjnych. Krzysztof Wojkowiak wybrał zarząd, w którym znalazło się dwóch wiceprezesów, sekretarz, skarbnik, dwóch członków zarządu. Do zarządu weszli ludzie młodzi jak i ci bardziej doświadczeni. To mieszanka rutyny z młodością.

- Nasz związek, jeżeli ma się piąć w górę, musi funkcjonować jak dobrze rozwijając się przedsiębiorstwo. Chcemy realizować wszystko krok po kroku, dążąc do sukcesów organizacyjnych, marketingowych, promocyjnych i sportowych – mówi nowy prezes WOZB. 

W Wielkopolskim Okręgowym Związku Bokserskim zrzeszonych jest ponad dwadzieścia klubów. Wzorem dla innych mogą być Sporty Walki Gostyń. Zawodnicy i zawodniczki klubu z Gostynia, z którego wywodzi się nowy prezes WOZB, odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Dużo gorzej przedstawia się sytuacja boksu w całej Wielkopolsce.

- Sytuacja boksu w Wielkopolsce jest powiedziałbym średnia. Za cele stawiam sobie pozyskanie sponsorów. Obecnie nie ma żadnego. Nie ma, z czego zapłacić np. za księgową, wynajem biura czy usługi telekomunikacyjne. Chciałbym, aby w Wielkopolsce odbywało się jak najwięcej „sobótek bokserskich”. Chcemy mieć silny, wspólny głos delegatów w Polskim Związku Bokserskim. Chciałbym, aby organizacja Mistrzostw Polski Młodzików wróciła do Wielkopolski czy minimum raz w roku odbyły się konsultacje szkoleniowe trenerów – mówi Krzysztof Wojtkowiak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy