Reklama

Wakeboard – idealny na wodne szaleństwa

Opublikowano:
Autor:

Wakeboard – idealny na wodne szaleństwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Czy wiesz, co to jest wakeboard? To sport, który zdobywa sobie coraz większą popularność na całym świecie. Wyobraź sobie taki obrazek – znajdujesz się w wodzie na desce, przed tobą jest wyciąg lub motorówka, która robi fale, a ty masz wielką frajdę z jazdy po wzburzonej wodzie. To nic innego, jak połączenie nart wodnych, surfingu i snowboardu w jedno – prawda, że brzmi ciekawie?


Sklepy internetowe i stacjonarne oferują amatorom i zaawansowanym spory wybór sprzętu w różnych cenach i o rożnym designie. Kolorowe deski, lub te utrzymane w klasycznych stonowanych barwach, we wzory, z napisami lub bez – każdy znajdzie zawsze coś da siebie po atrakcyjnej cenie.

Dla kogo wakeboard będzie odpowiedni?

Nie ma żadnych obostrzeń co do możliwości uprawiania tego sportu. Jedynie dzieci poniżej 10 roku życia nie powinny pływać na wakeboardzie, ponieważ podczas ślizgania się po wodzie, obciążona jest jedna część ciała. Układ kostny młodego człowieka jest jeszcze niedostatecznie ukształtowany, dlatego może dojść do wad postawy. Jeśli spełniasz ten warunek, twoja sprawność fizyczna jest na dobrym poziomie, i co najważniejsze, wcale nie musisz być wyjątkowym pływakiem, a nawet możesz nie umieć pływać (wystarczy poinformować o tym fakcie instruktora) - wakeboard jest dla ciebie i możesz be problemu trenować.

Wakeboard ale jaki?

Pomijając aspekt wybarwienia deski i ogólnie jej designu najważniejszą sprawą jest dobranie deski do wagi ciała. Im więcej ważysz, tym dłuższą deskę musisz wybrać. Niestety, im dłuższy wakeboard, tym trudniej ją opanować na wodzie. Większa szerokość wpływa natomiast na lepsze wybicie i łagodniejsze lądowanie. Najlepiej przejrzeć ofertę dobrych sklepów stacjonarnych lub internetowych, które sprzedają specjalistyczny sprzęt do sportów wodnych. Jako przykład może posłużyć ten oto sklep żeglarski aqua-sport.com.pl.

Z czym to się je?

Trening trwa od 15 do 60 minut. Łódź do wakeboardingu ma odpowiednią budowę – specjalny kształt kadłuba, wieżę do mocowania liny, pomost, tempomat i napęd ze śrubą V drive lub Direct-Drive. Wakeboard wykonany jest najczęściej z drewna klonowego. Do niego przymocowane są śrubami buty, które kupuje się zawsze razem z deską. Warto też zaopatrzyć się w kamizelkę wypornościową oraz kask, w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa na wodzie. Zawodnicy muszą nosić ten zestaw obowiązkowo.

Co jeszcze warto wiedzieć? Wakeboard możesz trenować w Polsce od kwietnia do października przy sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli nie umiesz obejść się bez deski w zimowych miesiącach, wtedy masz możliwość wyjazdu do miejsc, gdzie można o tej porze roku poszusować po ciepłych wodach, np. na Filipinach, Turcji czy w Tajlandii.

Jeśli staniesz się szczęśliwym posiadaczem deski, nie musisz martwić się, że na treningi wydasz fortunę. Owszem, motorówki czy skutery wodne kosztują, ale coraz popularniejsze wyciągi pozwalają na dobrą zabawę na wodzie za o wiele mniejsze pieniądze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE