W trzecim sparingu Korona Piaski zagrała z Krobianką Krobia

SportKorona Piaski w piątek rozegrała trzeci sparing w letnim okresie przygotowawczym. Rywalem była drużyna z piątej ligi. Podobnie jak we wcześniejszych pojedynkach z zespołami niższych lig drużyna Michała Roszaka wygrała.

Drugi tydzień przygotowań do sezonu 2023/2024 Korona Piaski zakończyła sparingiem z Pinsel-Peter Krobianką Krobia. Rywal drużyny Michała Roszaka w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w trzeciej grupie piątej ligi, ale w letniej przerwie został mocno przebudowany.

Goście mogli podobać się szczególnie w pierwszych fragmentach piątkowego meczu. Byli zdyscyplinowani w swoich poczynaniach i pierwsi doszli do sytuacji bramkowej. Nie wykorzystał jej Joachim Knapp. W 21. minucie gospodarze mieli pierwszą klarowną sytuację do zdobycia gola. W polu karnym sfaulowany został Błażej Danielczak i Adrian Olejniczak podyktował rzut karny. Intencje Jakuba Nowaka wyczuł Kamil Stróżyński i nadal było 0 : 0. W 36. minucie sędzia główny ponownie wskazał na 11 metr oddalony od bramki Krobianki. Po dwójkowej akcji Jakuba Nowaka z Błażejem Danielczakiem w „szesnastce” przepisy naruszył Mateusz Stróżyński. Kamil Stróżyński był blisko obrony kolejnej jedenastki, ale gol po strzale Błażeja Danielczaka padł. Pomocnik Korony swoje nietuzinkowe umiejętności pokazał w 41. minucie. Były zawodnik Kani Gostyń ograł defensywę Krobianki i po raz drugi zmusił do kapitulacji Kamila Strożyńskiego. Nowy zawodnik Korony po raz trzeci wpisał się na listę strzelców w 72. minucie. Dla byłego zawodnika Kani Gostyń był to już szósty gol w letnim okresie przygotowawczym.

- Na pewno w pierwszej połowie była widoczna w Krobi dyscyplina taktyczna. Takiej gry musimy spodziewać się u zespołów wyżej notowanych, które są bardziej poukładane. Próbowaliśmy konstruować akcje atakiem pozycyjnym, potem staraliśmy się więcej grać z kontry. Urozmaicony mecz na naszej strony. Sparing na plus. Kilku chłopaków mnie zaskoczyło pozytywnie. Celem w tym spotkaniu było nie stracić gola. Staraliśmy się zagrać bardzo dobrze w obronie. W grze defensywnej czeka nas dużo pracy. Poprzednie mecze sparingowe pokazały, że w ataku czujemy się dobrze i chłopacy się rozumieją. Przez treningi trzeba tylko utrzymać taką skuteczność. Błażej bardzo dobrze czuje się pod bramką przeciwnika. Na sytuacje pracuje cały zespół. Gola nie strzelił dzisiaj Jakub Nowak, ale było widać jego pracę w środku boiska. Utrzymywał się przy piłce, rozgrywał ją. Ktoś musi skupiać swoją uwagę, wyciągać przeciwnika – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Przed Koroną Piaski w letnim okresie przygotowawczym jeszcze dwa sparingi. We wtorek o godz. 18.00 rozpocznie się mecz w Gostyniu ze Śląskiem Wrocław U-19 (Centralna Liga Juniorów) i o godz. 16.00 w sobotę w Piaskach z Dębem Sława Przybyszów (czwarta liga lubuska).

Korona Piaski – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 3 : 0 (2 : 0)
Bramki dla Korony Piaski: Błażej Danielczak (3)
Korona Piaski: Michałowicz – Frąckowiak, Cubal, Jurkiewicz, Koszek, Sworacki, Grabarkiewicz, Wachowski, Leciej, Nowak oraz Żalik, K. Jankowiak, P. Jankowiak, Paterczyk, J. Draszczyk
Pinsel-Peter Krobianka: K. Stróżyński – Mróz, M. Stróżyński, Jędrzej Knapp, Maciej Wachowiak, Hajduk, Paris, Szpurka, Joachim Knap, Jędryczka, Sarbinowski oraz Kołodziejczak, Mateusz Wachowiak, Kamieniarz, Łysiak, Maleszka, Chmielarczyk, Bzdęga