W okręgówce bez wygranej

Sport Powrotu do ligowej rywalizacji w okręgówce zespoły powiatu gostyńskiego do udanych nie zaliczą. Po jednym punkcie wywalczyły zespoły z Chwałkowa i Borku Wielkopolskiego. Zjednoczeni natomiast przegrali z LZS Cielcza.

W sobotę Wisła podejmowała Rydzyniaka Rydzyna. Pojedynki z tym przeciwnikiem zawsze były zacięte i zdarzało się, że zespoły kończyły je zdekompletowane. Tym razem sędzia nie musiał sięgać zbyt często po kartki. W meczu sytuacji bramkowych nie brakowało, ale gole jednak nie padły. Remis można uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie.

- Pierwsza połowa była dla nas. Mieliśmy cztery sytuacje bramkowe. W drugiej połowie Mateusz Wendzonka uratował nam punkt. Trzeba pogratulować naszemu bramkarzowi, bo zagrał bardzo dobry mecz. Goście doszli do głosu i byli groźniejsi. Po pierwszej połowie z remisu nie byłbym zadowolony, ale z przebiegu drugiej części punkt trzeba uszanować. Można było się pokusić o wygraną, ale równie dobrze mogliśmy przegrać – podsumował trener Wisły Borek Wielkopolski Tomasz Gawroński.

Punkt wywalczył też Sokół, który w meczu ze Spartą Miejska Górka prowadził. W 15. minucie do bramki rywala trafił Mateusz Kmiecik. Goście doprowadzili do remisu w 38. minucie i wynikiem 1 : 1 zakończył się niedzielny pojedynek.

Tabelę piątej grupy klasy okręgowej zamykają Zjednoczeni Pudliszki. W meczu z LZS Cielcza zespół Dariusza Olejniczaka skutecznie bronił jednego punktu przez prawie godzinę.

- Do przerwy broniliśmy się dobrze, mądrze. Niestety na początku drugiej odsłony przytrafił się błąd i wszystko się posypało. Zagraliśmy bez pięciu podstawowych zawodników. Brakowało siły ognia z przodu. Uważam, że mogliśmy w tym pojedynku remis dociągnąć – powiedział o meczu trener gości.

Wisła Borek Wielkopolski – Rydzyniak Rydzyna 0 : 0
Wisła: Wendzonka – Kędziora, Juskowiak, Sz. Andrzejczak (70’ Baran), P. Gościniak (81’ Marciniszyn), Wyrzykiewicz (79’ J. Błaszczyk), Andrzejewski (77’ M. Grzemski), Pelczyk, Konieczny, Kasprzak, Bruder (62’ Kaźmierczak)

Sokół Chwałkowo – Sparta Miejska Górka 1 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – Mateusz Kmiecik (15’)
1 : 1 – (38’)
Sokół: Gubański – K. Kmiecik (60’ Jędryczka), Henzel, Mikołajczak, Chudy, Nowak, Łuczak, Rejek, A. Naskręt, Kłakulak (70’ Kamiński), M. Kmiecik

LZS Cielcza – Zjednoczeni Pudliszki 3 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – (55’)
2 : 0 – (67’)
3 : 0 – (75’)
Zjedcznoczeni: Sz. Nowak – Ludian (88’ Olejniczak), Gościański (58’ Paszek), Płoszajczak (46’ Rozynek), Pajkert, Głoskiewicz (49’ Dominiczak), Perdon, Biderman, Dudka (74’ P. Pazoła), Fornalik, Holewiński