W klasie A bez punktów

W klasie A bez punktów - Zdjęcie główne

Trzynasta seria spotkań w leszczyńskiej klasie A okazała się pechowa dla zespołów z powiatu gostyńskiego. Żadnej z naszych drużyn nie udało się zdobyć punktów.

Przed własną publicznością porażki doznał Lew Pogorzela. W 30. minucie jeden z zawodników gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę i w osłabieniu punktów nie udało się zdobyć. Lew przegrał z Sarnowianką Sarnowa 1 : 2. Gola dla miejscowych zdobył Maciej Krystkowiak. Sokół Chwałkowo udał się do wicelidera z Wilkowic i przegrał 2 : 0. - Pojechaliśmy do wicelidera w dwunastu i dotrzymaliśmy kroku przeciwnikowi tylko w pierwszej połowie. Oprócz kilku graczy od dłuższego czasu kontuzjowanych, dziś z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrali Dariusz Naskręt i Daniel Krzyżosiak, więc trudno było o korzystny wynik - stwierdził po meczu trener Sokoła Dawid Kaczmarek. Ciekawie było w meczu pomiędzy Błękitnymi Kąkolewo a Wielkopolanką Szelejewo. Gospodarze w 71. minucie prowadzili 4 : 1. Goście zdobyli się jeszcze na zryw i po golach Bartosza Wabińskiego złapali kontakt z przeciwnikiem. Do remisu drużynie z Szelejewa nie udało się jednak doprowadzić.

Błękitni Kąkolewo - Wielkopolanka Szelejewo 4 : 3 (2 : 1)
1 : 0 - (28')
1 : 1 - Bartosz Bruder (42')
2 : 1 - (44')
3 : 1 - (57')
4 : 1 - (71')
4 : 2 - Bartosz Wabiński (75')
4 : 3 - Bartosz Wabiński (79')
Wielkopolanka: Kubiak - Nowak (80' Organiszczak), Wyrzykiewicz, Fornalik, Śmiechowski, Stanisławski, Wabiński, Nawrocik, Fajczyk (85' Naglak), Bruder, Pakosz

Lew Pogorzela - Sarnowianka Sarnowa 1 : 2 (0 : 2)