W drugiej połowie zaczęli trafiać

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

W drugiej połowie zaczęli trafiać - Zdjęcie główne

Szymon Słoma (z lewej) | foto archiwum ŻG

Sport Korona Piaski przegrywała na wyjeździe z Gromem Plewiska, ale punktów nie straciła. W drugiej połowie goście poprawili skuteczność i zasłużenie wygrali 3 : 1.

Po pierwszej połowie wyjazdowego spotkania Korona Piaski przegrywała 0 : 1 z Gromem Plewiska. Sytuacja wicelidera drugiej grupy piątej ligi mogła być jeszcze trudniejsza, bo gospodarze w 43. minucie nie wykorzystali rzutu karnego. To, że drużyna Michała Roszaka przegrywała wynikało głównie z niskiej skuteczności. Goście w pierwszej części pojedynku wypracowali sobie kilka okazji bramkowych. Po strzałach Łukasza Fabicha i Daniela Tomaszewskiego piłka odbijała się od słupka bramki Gromu. Po zmianie stron piłkarze Korony mieli już lepiej nastawione celowniki. W 63. minucie do remisu doprowadził Szymon Słoma. Cztery minuty później niemoc strzelecką przełamał Piotr Sarbinowski. W 79. minucie ponownie do bramki Gromu trafił Szymon Słoma i przypieczętował wygraną gości.

- Przeciwnik był całkowicie nastawiony na kontry. Momentami cofał się na 30 metr. Widzieliśmy, że jest więcej miejsca i chcieliśmy to wykorzystać. Narażaliśmy się przy tym na kontry. Musieliśmy budować akcje. Nieźle nam to wychodziło bokami. Dużo piłek było dogrywanych. Zawsze brakowało tych kilku centymetrów. Nie szło nic strzelić. W drugiej połowie przeciwnika stłamsiliśmy. Z czasem worek z bramkami się rozwiązał – podsumował niedzielne spotkanie trener Korony Piaski Michał Roszak.

Grom Plewiska – Korona Piaski 1 : 3 (1 : 0)
1 : 0 – (41’)
1 : 1 – Szymon Słoma (63’)
1 : 2 – Piotr Sarbinowski (67’)
1 : 3 – Szymon Słoma (79’)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Cubal, Frąckowiak, Wojtyczka, Rerak, H. Szymczak (87’ Berchert), P. Skrzypczak (57’ Nowak), Fabich (80’ Dziura), Słoma (89’ D. Naskrent), Sarbinowski