W drugiej połowie Unia odskoczyła

W drugiej połowie Unia odskoczyła - Zdjęcie główne

Osiem dni przed spotkaniem pucharowym z Kanią Gostyń Korona Piaski zmierzyła się w Swarzędzu z miejscową Unią. Gospodarze wygrali 5 : 2, a przewagę bramkową zbudowali w drugiej połowie spotkania.

Po pierwszej połowie sobotniego spotkania Unia prowadziła 1 : 0. W 55. minucie do remisu doprowadził Szymon Kajoch. Po tej bramce piłkarze Korony coraz mocniej zaczęli odczuwać trudy tego spotkania, co gospodarze wykorzystali strzelając cztery bramki. W 85. minucie wynik spotkania na 5 : 2 dla wicelidera czwartej ligi północnej ustalił Andrzej Bonawenturczyk. Przez pierwszą godzinę graliśmy dobrze. Unia miała optyczną przewagę, ale dobrze graliśmy w defensywie. Konsekwentnie realizowaliśmy założenia przedmeczowe i gospodarze mieli jeszcze tylko jedną sytuację bramkową. My natomiast wypracowaliśmy sobie cztery okazje bramkowe. Niestety później zaczęło brakować nam sił. Zagraliśmy w dzisiejszym spotkaniu na tyle, na ile nas było stać – powiedział trener Korony Piaski Piotr Łuczak. W okresie przygotowawczym Korona rozegrała pięć spotkań sparingowych, z których cztery wygrała.

Unia Swarzędz – Korona Piaski 5 : 2
Gole dla Korony: Szymon Kajoch, Andrzej Bonawenturczyk
Korona Piaski: Tomczak – Siwek, Frąckowiak, Gendek, Cubal, D. Naskrent, Hauf, Kajoch, T. Szymczak, Fabich, Norkiewicz oraz J. Naskrent, Gendera, Danielczak, H. Szymczak, Skorupski, D. Mucha, Bonawenturczyk