W czołówce bez zmian

W czołówce bez zmian - Zdjęcie główne

Piast Poniec utrzymał pierwsze miejsce pierwsze miejsce w klasie okręgowej po ósmej serii spotkań. Drużyna Andrzeja Loksia pokonała w derbach Zjednoczonych Pudliszki 3 : 0. Trzecie miejsce zajmuje Sokół Chwałkowo.
    W sobotnie popołudnie Zjednoczeni Pudliszki podejmowali w derbach lidera klasy okręgowej grupy 5 Piasta Poniec. Drużyna Dariusza Olejniczaka notowała ostatnio dobre wyniki, stąd po cichu gospodarze liczyli, że uda im się sprawić niespodziankę. Tym bardziej, że Andrzej Lokś nie mógł skorzystać ze wszystkich podstawowych zawodników. Goście w 23. minucie wykorzystali błąd defensywy gospodarzy i wyszli na prowadzenie. W 39. minucie Sławomir Głoskiewicz został ukarany czerwoną kartką i było wiadomo, że Zjednoczonym będzie ciężko zdobyć punkty w tym spotkaniu. W drugiej połowie Piast bardzo szybko pozbawił wszelkich złudzeń gospodarzy. Łukasz Janowicz zdobył dwa gole i goście wygrali 3 : 0. Trzecie miejsce w tabeli utrzymał Sokół Chwałkowo. Drużyna Sławomira Gintowta wygrała po golach Jędrzeja Żelichowskiego i Daniela Wojtkowiaka 2 : 0 z Sokołem Kaszczor. Niepowodzeniem zakończyło się niedzielne spotkanie Wisły Borek Wielkopolski. Zespół z Borku Wielkopolskiego uległ Gromowi Golina 2 : 4. Goście zdobyli w ten sposób pierwsze punkty w sezonie 2019/2020.

Zjednoczeni Pudliszki – Piast Poniec 0 : 3 (0 : 1)
0 : 1 – Jędrzej Wydmuch (23’)
0 : 2 – Łukasz Janowicz (46’)
0 : 3 – Łukasz Janowicz (49’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, Kołcz (84’ Wojtkowiak), Głoskiewicz, N. Olejniczak, Pajkert, P. Bzdęga (88’ J. Pazoła), Paszek, Maleszka (46’ Lokś), Wolsztyniak (66’ Baranowski), Fornalik (46’ Lindner)
Piast: Maćkowiak – Stachowiak (80’ Szafraniak), Łuczak (65’ Maj), Siniecki, Dudkowiak (75’ Piaszczyński), Wydmuch, Bożek, Janowicz, Matecki, Ramota, Rodewald

Wisła Borek Wlkp. – Grom Golina 2 : 4 (0 : 1)
0 : 1 – (18’)