Reklama

W Borku Wlkp. otwarto pierwszą siłownię z prawdziwego zdarzenia. Wstęgę przecięła też Daria Walczykiewicz, mistrzyni Europy

Opublikowano: 4 czerwca 2021 08:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Borek Wlkp. - otwarcie siłowni. - Niech to wszystko funkcjonuje w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch - powiedział Marek Rożek, burmistrz Borku Wlkp. przed otwarciem pierwszej w Borku siłowni. Przecięcie wstęgi nastąpiło podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. Z nożyczkami stała też Daria Walczykiewicz - Mistrzyni Europy w trójboju siłowym. Inwestycja wraz z wyposażeniem kosztowała blisko 300 tys. zł.

Reklama

Rząd poluzowuje pandemiczne obostrzenia, a gmina Borek postanowiła to wykorzystać. Podczas obchodów Dnia Dziecka oddano do użytku obiekt, którego budowę zakończono w 2020 r. Po odbiorze był gotowy do użytku. Chodzi o ogólnodostępną siłownię wraz z salką fitness. W ten sposób borecka gmina poszerzyła ofertę dla mieszkańców o działalność sportową. - Bo przecież działalność kulturalna i społeczna nie śpi i nadal działa - zaznaczyła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.

- Można powiedzieć: „Nareszcie się udało! Udało się zrealizować wspaniały plan!”. Dzisiaj będziemy mówić o rozwoju i budowaniu. A to w aspekcie boreckiej gminy bardzo ważny moment, ponieważ gołym okiem widać, jak nasza gmina zmienia się na coraz bardziej nowoczesną i coraz bardziej przyjazną mieszkańcom - kontynuowała dyrektor MGOK.

Borek Wlkp. Pierwsza siłownia z prawdziwego zdarzenia

Zanim impreza przygotowana dla dzieci nabrała sportowego charakteru, było uroczyście i bardzo okolicznościowo. Nastąpiło przecięcie wstęgi. W ten sposób symbolicznie otwarto przestrzeń sportowej siłowni i salki fitness. Przed wstęgą stanęli Marek Rożek - burmistrz Borku Wlkp. i Tomasz Pawlak - przewodniczący rady miejskiej. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli środowiska sportowego: Michała Szczepaniaka - instruktora i trenera personalnego oraz Darii Walczykiewicz - mistrzyni świata i mistrzyni Polski w wyciskaniu sztangi, zdobywczyni złotego medalu w Pucharze Polski w wyciskaniu, mistrzyni Europy w Trójboju Siłowym w 2019 roku.

Borek Wlkp. Pierwsza siłownia z prawdziwego zdarzenia

Po symbolicznym przecięciu wstęgi można było obejrzeć nowoczesny obiekt. Mieszkańców boreckiej gminy, którzy nie mogli się doczekać udostępnienia siłowni, byli ciekawi, jaki ustawiono w niej sprzęt, do zwiedzania zaprosiła Daria Walczykiewicz. Mistrzyni Europy w trójboju siłowym i trenerka z klubu Zagłębie Relaks Konin nie ukrywała, że jest zadowolona z faktu, że pierwsza w Borku siłownia pod dachem będzie ogólnodostępna.

- Obecnie większość siłowni jest komercyjna. Aby ćwiczyć trzeba mieć karnet, odpowiedni strój, trzeba się pokazać w mediach społecznościowych. Ale nie o to chodzi. Ważne, abyście mieli miejsce, do którego młodzież może przyjść bez zastanawiania się, czy ma 10 złotych na wejście, czy ma buty Adidasa czy Nike, po prostu miejsce do trenowania, zdobywania sprawności. Zachęcam do treningów siłowych. To nie tylko zdrowie i sprawność, ale też ładna sylwetka - przyznała menedżerka sportu.

Niektórzy mieszkańcy wypróbowali pierwszych sił na znajdującym się w niej sprzęcie sportowym. 

 

Borek Wlkp. Pierwsza siłownia z prawdziwego zdarzenia

Inwestycja została zakończona w 2020 roku, wtedy też odebrano zadanie, związane z przebudową pomieszczeń szatniowych i sanitarnych przy boisku sportowym na pierwszą w Borku siłownię zamkniętą oraz salkę fitness. Świadomi tego mieszkańcy dopytywali o to, od kiedy będzie można korzystać z nowego obiektu.

- Niestety, wówczas nie mogliśmy otworzyć siłowni, ponieważ był to już okres zaostrzeń epidemicznych w Polsce. Trzeba było poczekać na poluzowanie i odwołanie zakazu trenowania w siłowni. Kiedy wiadomo, że można z powrotem funkcjonować na siłowniach, wykorzystujemy pierwszy możliwy termin i oddajemy obiekt do użytku - zdradził Marek Rożek, burmistrz Borku. 

Podczas otwarcia siłowni podziękował osobom, które miały niemały wpływ na zakończenie zadania. Byli to pracownicy urzędu miejskiego, boreccy radni, którzy wsparli inwestycję.

- Tego wszystkiego by nie było, gdyby nie podatki, jakie płacą mieszkańcy. To jest jedno z głównych źródeł finansowania wielu inwestycji - powiedział.

Burmistrz wspomniał też o dotacji, która sięga ponad 60% wartości zadania. Gmina otrzymała ją ze środków, które są w zarządzie urzędu marszałkowskiego w ramach Lokalnej Grupy Działania „Wielkopolska z wyobraźnią”. 

Borek Wlkp. Pierwsza siłownia z prawdziwego zdarzenia

Pierwsza w Borku siłownia z prawdziwego zdarzenia na razie ma być otwarta dla mieszkańców trzy dni w tygodniu (wtorek, czwartek i piątek) w godz. 16-21. Instruktorem i trenerem jest Michał Szczepaniak (nauczyciel wychowania fizycznego, trener personalny). W siłowni zainteresowani treningami mają do dyspozycji rowerek treningowy, spinningowy, orbitrek, bieżnię, bramę, klatkę treningową, taśmy trx i drobniejszy sprzęt: piłki, hantle.

- Będziemy cały czas doposażać siłownię. Potrzebna jest ławeczka do obciążania - powiedział Michał Szczepaniak.

Trener zaznaczył, że istnieje możliwość zmiany godzin otwarcia siłowni. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.