Victoria Września przerwała serię zwycięstw Korony Piaski

Sport Po siedmiu meczach bez porażki piłkarze Korony Piaski zeszli z boiska pokonani. Drużynie Michała Roszaka nie udało się zdobyć punktów we Wrześni. W meczu z Victorią Września piłkarze z Piasków musieli uznać przewagę rywali.

Imponująca seria Korony Piaski

W sobotę 2 kwietnia 2022r. walcząca o utrzymanie w czwartej lidze Korona Piaski pojechała do Wrześni podtrzymać serię spotkań bez porażki w meczach o stawkę. Z ostatnich sześciu spotkań ligowych Korona wygrała cztery i dwa zremisowała. Beniaminek czwartej ligi dołożył też zwycięstwo w pucharze.

Victoria Września znów lepsza

Z Victorią Września Korona Piaski przegrała w rundzie jesiennej 1:2. W sobotnim rewanżu też nie udało się zdobyć punktów. W pierwszej połowie sytuacje bramkowe mieli Piotr Sarbinowski i Dawid Cubal. Było też kilka dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale gol padł po drugiej stronie boiska. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Sebastian Kmiecik skapitulował po strzale z rogu boiska.

- Trudno ocenić tę sytuację. Nasz bramkarz twierdzi, że ktoś podłożył mu nogę – komentuje Michał Roszak.

W drugiej połowie gospodarze cofnęli się, a piłkarze Korony zmuszeni byli do gry atakiem pozycyjnym. Sebastian Kmiecik był bezrobotny. Mimo usilnych starań nie udało się zmienić wyniku.

- Przegraliśmy losowanie i w pierwszej połowie graliśmy pod wiatr. Mocno wiało, ale to nie przeszkodziło nam być lepszym zespołem. Były sytuacje bramkowe, ale ich nie wykorzystaliśmy. Przeciwnik nastawił się na stałe fragmenty gry i tak zdobył gola. Dużo się działo pod bramką Victorii. Atakowaliśmy, ale biliśmy głową w mur. Można było się lepiej zachować w tym meczu. Stwarzamy sobie sytuacje bramkowe, ale od początku rundy wiosennej nie potrafimy ich wykorzystać. Trzeba to poprawić, bo zespoły nam uciekają, a to my mogliśmy to robić - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak

Victoria Września – Korona Piaski 1:0 (1:0)
1:0 – (45+2)
Korona: Kmiecik – Tomaszewski, Cubal, Janowski, Frąckowiak, Nowak, H. Szymczak, P. Draszczyk (79’ Dorsz), Słoma, J. Draszczyk (70’ Kunicki), Sarbinowski