Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Korona Piaski w ligowych rozgrywkach nie radzi sobie najlepiej. Trzeci mecz bez wygranej  - Zdjęcie główne

Iskra Szydłowo - Korona Piaski 2 : 1 | foto archiwum ŻG

Sport W rozgrywkach pucharowych Korona Piaski radzi sobie bardzo dobrze, ale w lidze jest dużo gorzej. W sobotę, 30 kwietnia 2022r. Korona Piaski przegrała na wyjeździe z Iskrą Szydłowo 1:2.

W rundzie wiosennej Korona Piaski łączy ligę z pucharami. Drużyna Michała Roszaka w rozgrywkach pucharowych radzi sobie bardzo dobrze. W środę (27 kwietnia 2022r.) Korona odniosła już trzecie zwycięstwo i zameldowała się w półfinale Pucharu Polski WZPN.

Beniaminkowi w lidze już tak dobrze nie idzie. W sobotę Korona zagrała na wyjeździe z Iskrą Szydłowo. Goście musieli sobie radzić w tym meczu bez Piotra Sarbinowskiego, Patryka Draszczyka, Szymona Słomy, Arkadiusza Michałowicza i Alana Janowskiego. Kolejnym problemem był dojazd na mecz. Na trasie do Szydłowa doszło do wypadku i piłkarze Korony na obiekcie, a którym rozgrywany był mecz pojawili się dopiero pół godziny przed spotkaniem.  Był tylko czas na szybką rozgrzewkę. Czy ta sytuacja miała wpływ na przebieg pierwszej połowy nie wiemy, ale na pewno dobrze goście jej nie zaczęli.

Iskra w 10. minucie objęła prowadzenie. W 32. minucie było już 2:0. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy beniaminek złapał kontakt. W zamieszaniu gola zdobył Jakub Nowak. W drugiej połowie Korona próbowała doprowadzić do remisu. Goście atakowali, a miejscowi bronili się większą liczbą zawodników i ograniczali się do długich piłek. Najlepszą okazję do wyrównania wyniku miał Mateusz Kurzyński. Po zagraniu Jakuba Nowaka zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zablokował go obrońca.

- Zagraliśmy dzisiaj w okrojonym składzie, ale nie ma się co tym usprawiedliwiać. Byliśmy lepszym zespołem. Podobnie jak w meczu z Wrześnią prowadziliśmy grę. Mam nadzieję, że w kolejnym meczach kreowanie akcji ofensywnych przełoży się na zdobywanie goli. Może dobra gra będzie poparta zwycięstwami, a nie dobrymi słowami ze strony przeciwników. Szybko straciliśmy pierwszego gola. Później kolejnego. Próbowaliśmy odrobić straty. Mieliśmy przewagę, ale zdobyliśmy tylko jednego gola. Zagraliśmy dobry mecz, ale liczy się, to co w sieci - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona Piaski przegrała 1:2 i był to trzeci kolejny mecz bez wygranej. Drużyna Michała Roszaka spadła na 14. miejsce, ale już we wtorek będzie szansa na odzyskanie 13. pozycji, bo do Piasków przyjeżdża Olimpia Koło. Początek meczu o godz. 11.00.

Iskra Szydłowo – Korona Piaski 2:1 (2:1)