Reklama

Szczęśliwy, kto lewą nogą kopie?

Opublikowano:
Autor:

Szczęśliwy, kto lewą nogą kopie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Czy wiecie, że do połowy lat 60-tych zawodnicy grali bez ochraniaczy? Czy wiecie, co znaczy mieć nogę do tramwaju? I dlaczego szczęśliwy ten, kto lewą kopie?

Tajniki piłki nożnej, także tej sprzed wieku, poznają dzieci, które biorą udział w projekcie "Piłka nożna łączy od pokoleń". Napisała go i zdobyła pieniądze na realizację trójka rodziców: Bartłomiej Jakubiak, Anna Lutyńska i Krzysztof Fabisiak.

- Postanowiliśmy dzieci zaktywizować, odciągnąć od komputera i sprawić, że zainteresują się piłką nożną. Zależało nam na tym, aby był to sport w połączeniu z naszą lokalną tradycją – wyjaśnia Joanna Jakubiak, współorganizatorka. Dlatego zaplanowano spotkania z czterema piłkarzami. Dwa pierwsze już się odbyły, frekwencja dopisała.

Dzieci poznały Czesława Wojciechowskiego - byłego piłkarza Kani Gostyń i wieloletniego trenera piłkarskiego oraz Jędrzeja Kędziorę – Mistrza Polski w piłce nożnej (tytuł zdobył z Zagłębiem Lubin), obecnie trenera seniorów Kani Polcopper Gostyń. Przed nimi kolejne dwie piłkarskie sławy, ale na razie nie będziemy zdradzać, kto opowie o swojej pasji.

Projekt zakończy się w listopadzie turniejem piłkarskim w ZSO w Gostyniu. Zmierzą się dzieci i rodzice. - Trener Kani Gostyń Krzysztof Pakosz zobowiązał się, że poprowadzi turniej nieodpłatnie. Mamy nadzieję, że chętnych nie zabraknie – mówi Joanna Jakubiak.

W projekcie biorą udział uczniowie szkół od 6 do 8 lat, w większości grają w piłkę nożną. - Chodzi o to, żeby pokazać tę drugą drogę, że można spędzać inaczej, niż tylko przed telewizorem i komputerem – podkreślają pomysłodawcy. Ze spotkań z piłkarzami cieszą się nie tylko dzieci, z chęcią biorą w nich udział również ich rodzice.

Około 30 uczestników bierze udział w projekcie "Piłka nożna łączy od pokoleń" środki pozyskano z Centrum PISOP, a w akcji pomaga Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE