Święto w Pępowie. Jest awans do piątej ligi

Sport Dąbroczanka Pępowo została mistrzem piątej grupy klasy okręgowej. W dzisiejszy wieczór piłkarze klubu z Pępowa przypieczętowali awans wygrywając z Sokołem Chwałkowo 4 : 0.

Stawka piątkowego meczu pomiędzy Dąbroczanką Pępowo a Sokołem Chwałkowo była wysoka. Gospodarze już dzisiaj mogli zapewnić sobie awans do piątej ligi. Drużyna Sławomira Gintowta ma zupełnie inny cel. Sokół walczy o utrzymanie w klasie okręgowej.

Po pierwszej połowie na pewno bardziej zadowoleni byli kibice drużyny z Chwałkowa. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach goście zagrali "z zębem" i mogli pokusić się o gola. Swoje okazje też mieli piłkarze Tomasza Leciejewskiego, który za czerwoną kartkę w meczu z Promieniem Krzywiń, swoim zespołem „kierował z trybun” pokrzykując raz po raz.

Druga połowa doskonale rozpoczęła się dla gospodarzy. W 47. minucie w polu karnym sfaulowany został Nikodem Malcherek. Jedenastkę wykorzystał Fryderyk Kokot. Po raz drugi pomocnik Dąbroczanki wpisał się na listę strzelców w 75. minucie. Fryderyk Kokot pokonał z rzutu wolnego Błażeja Adamka, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, bo czerwoną kartką został ukarany Tomasz Kubiak. Rezerwowy bramkarz Sokoła wyciągał piłkę z siatki jeszcze dwa razy. Dąbroczanka wygrała z Sokołem Chwałkowo 4 : 0 i zapewniła sobie awans do piątej ligi.

- Na początku sezonu nie zakładaliśmy sobie, że walczymy o awans, jednak po rundzie jesiennej otworzyła się przed nami taka szansa. I udało się. Oglądałem dzisiaj mecz z trybun i muszę powiedzieć, że nie było to łatwe, bo nerwów było więcej niż na ławce. Popełniliśmy wiele błędów pierwszej połowie w linii wysokiej. Mogliśmy stracić bramkę na 0 : 1. Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zmobilizowani i zdobyliśmy cztery bramki. Drugą połowę ustawił rzut karny. Poszliśmy za ciosem. Wygraliśmy 4 : 0 i mamy awans – powiedział szczęśliwy po meczu trener Dąbroczanki Pępowo Tomasz Leciejewski.

Dąbroczanka Pępowo – Sokół Chwałkowo 4 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Fryderyk Kokot – z rzutu karnego (47’)
2 : 0 – Fryderyk Kokot – (75’)
3 : 0 – Nikodem Malcherek (84’)
4 : 0 – Nikodem Malcherek (86’)
Dąbroczanka: Szuba – T. Malcherek (61’ B. Gendera), P. Ptak (88’ Biernat), Maciejewski, Mierzwicki, Gościański (69’ J. Gendera), Snela, Szymczak, Kokot, Ratajczak (61’ Biernacki, 79’ Kozłowski), N. Malcherek