Reklama

Sporty Walki Gostyń w czołówce polskiego boksu

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Sporty Walki Gostyń mają za sobą bardzo dobry 2022 rok. Zawodnicy gostyńskiego klubu stawali na podium mistrzostw Europy, zdobywali tytuły mistrza Polski. Sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej znalazły odzwierciedlenie w opublikowanym przez Polski Związek Bokserski rankingu klubowym.

Rok 2022 był niezwykle udany dla Sportów Walki Gostyń. Kinga Krówka i Marysia Gorzelanna pokazały się na arenie międzynarodowej zdobywając medale mistrzostw Europy. Reprezentanci z Gostynia bardzo dobrze radzili sobie też na krajowym „podwórku”. W minionym roku zawodnicy Sportów Walki Gostyń pięć razy stawali na najwyższym stopniu podium. Zawodnicy prowadzeni na co dzień przez Zuzannę Jankowiak i Michała Kosowicza, wspierani przez Tomasza Dylaka, zdobyli też cztery srebrne i cztery brązowe medale mistrzostw Polski. Dlatego nie jest żadną niespodzianką, że w niedawno opublikowanym rankingu Polskiego Związku Bokserskiego wysoko uplasował się gostyński klub. Z 736 punktami Sporty Walki Gostyń zajęły czwarte miejsce.

- To na pewno dobry wynik, ale jak wpaja od lat zawodnikom trener Tomasz Dylak, my musimy być najlepsi, także do tego dążymy. Ciężko jednak póki co będzie dogonić taki klub jak Skorpion. W Szczecinie od lat istnieje Centrum Mistrzostwa Sportowego (CMS) w Liceum Ogólnokształcącym. Od września szkoła sportowa powstanie w Pile. W prywatnym LO będą mogli uczyć bokserzy miejscowego klubu. W czterdziestce klubowego rankingu znalazły się również silne Wielkopolskie kluby jak: Zagłębie Konin, Sporty Walki Piła, Sporty Walki Rawicz i Ziętek Team Kalisz – powiedział Krzysztof Wojtkowiak.

 W klasyfikacji okręgów Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski zajął piąte miejsce.

- Piąte miejsce Wielkopolski na 16 Okręgowych Związków Bokserskich to miejsce dobre, ale my jako okręg celujemy zdecydowanie wyżej. Pracujemy cały czas nad tym co mamy poprawić, albo co możemy poprawić żeby Wielkopolski boks plasował się wyżej. Zarejestrowały się kolejne trzy kluby bokserskie w Wielkopolsce. Dzięki moim staraniom zostały przyznane Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w Śremie w 2023 roku. Przybywa nam turniejów sobót bokserskich organizowanych na terenie Wielkopolski. Wszystko też rozchodzi się o pieniądze, a wiadomo jaki jest okres, drożeje niemal wszystko, nawet licencję zawodnicze, klubowe i trenerskie, co kiedyś było na stałym niezmiennym poziomie. Ale każdy sobie jakoś musi radzić. Idziemy do przodu, w górę na sam szczyt – powiedział prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Krzysztof Wojtkowiak.


Sukcesy Sportów Walki Gostyń w 2022 roku
Srebrny medal Kinga Krówka - Mistrzostwa Europy Kadetów
Brązowy medal Marysia Gorzelanna - Mistrzostwa Europy Młodzików

Mistrzostwo Polski
Kinga Krówka Mistrzyni Polski U16
Patrycja Gubańska Mistrzyni Polski U18
Mikołaj Roszak Mistrz Polski U23
Oskar Mańka Mistrz Polski U14
Igor Stężycki Mistrz Polski U14

Wicemistrzowie Polski
Żaklina Kociołek Mistrzostwa Polski Seniorek
Alan Nadolski Mistrzostwa Polski U16
Mikołaj Mańka Mistrzostwa Polski U23
Maria Kaźmierczak mistrzostwa Polski U23

Brązowi medaliści MP
Mikołaj Mańka Mistrzostwa Polski seniorów
Maria Kaźmierczak Mistrzostwa Polski seniorek
Natan Kierzek Mistrzostwa Polski U16
Szymon Dudkowiak Mistrzostwa Polski U16  


Ranking klubowy za 2022 rok
1. BKS Skorpion Szczecin 2279
2. MKSW Pomorzanin Toruń 1177
3. KKB RUSHH Kielce 804
4. Sporty Walki Gostyń 736
14. KB Zagłębie Konin 349
26. KS Sporty Walki Piła 221
34. Sporty Walki Rawicz 162
39. KS Ziętek Team Kalisz 152

Ranking Okręgowy za 2022 rok
1. Zachodniopomorski OZB 4007
2. Kujawsko-Pomorski OZB 3015
3. Śląski OZB 2887
4. Warszawsko-Mazowiecki OZB 2574
5. Wielkopolski OZB 2046

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy