SP 5 Gostyń też ma finał wojewódzki

Autor: | Zdjęcie: SP 5 Gostyń

SP 5 Gostyń też ma finał wojewódzki - Zdjęcie główne

Najlepszy zespół finału rejonowego w futsalu - Igrzyska Młodzieży Szkolnej | foto SP 5 Gostyń

Sport Po Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu kolejna szkoła z powiatu gostyńskiego wywalczyła awans do finału wojewódzkiego w futsalu. W współzawodnictwie sportowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej najlepsza w rejonie leszczyńskim okazała się SP 5 Gostyń.

Finał Rejonowy w Futsalu Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrany został w hali Trapez w Lesznie 13 stycznia. W zawodach wzięli udział mistrzowie czterech powiatów: gostyńskiego, leszczyńskiego, rawickiego i kościańskiego. Z naszego powiatu awans wywalczyła SP 5 Gostyń. Zespół, którego opiekunem był Damian Kabała, spisał się doskonale. SP 5 Gostyń zdobyła siedem punktów i zajęła pierwsze miejsce. Najlepszy zespół turnieju usykał awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w lutym. Bramki dla SP 5 zdobywali: Patryk Pawlak, Bartosz Grodzki, Eryk Jagodziński, Mateusz Pietraszewski.
SP 5 Gostyń reprezentowali: Filip Dubaniewicz, Konrad Goszczyński, Bartosz Grodzki, Eryk Jagodziński, Bartosz Kuklewski, Nateusz Pietraszewski, Piotr Bartkowiak, Patryk Pawlak, Jan Wojciechowski, Mateusz Klauza.
Przypomnijmy, że awans do grona najlepszych zespołów w Wielkopolsce wywalczył też Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu.