Sokół dołączył do Zjednoczonych. Spadek

Sport Sokół Chwałkowo żegna się z klasą okręgową. W przedostatniej kolejce drużyna Sławomira Gintowta uległa na własnym boisku Koronie Wilkowice i to goście zapewnili pozostanie w klasie okręgowej.

Sobotnie spotkanie Sokoła Chwałkowo z Koroną Wilkowice miało ogromne znaczenie dla jednych i drugich. Walcząca o utrzymanie w klasie okręgowej drużyna Sławomira Gintowta musiała ten pojedynek wygrać, by realnie myśleć o pozostaniu na tym poziomie rozgrywek. W przypadku remisu była jeszcze szansa na utrzymanie, a porażka oznaczała spadek. Spotkanie rozpoczęło się o 13.00 godzinie, więc przed piłkarzami było nie lada wyzwanie. Zawodnicy Sławomira Gintowta musieli walczyć z przeciwnikiem, ale też z „lejącym się żarem z nieba”. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W sytuacjach bramkowych było 2 : 1 dla gości. W drugiej części gry drużyna Grzegorza Posikaty pokazała, komu należy utrzymanie się w klasie okręgowej. W 57. minucie goście objęli prowadzenie strzałem z rzutu wolnego. W 77. minucie przyjezdni podwyższyli wynik z rzutu karnego. W 86. minucie nadzieje na dobry wynik na krótko w Chwałkowie odżyły. Gola kontaktowego zdobył Szymon Kędziora. Goście nie pozwolili sobie odebrać trzech punktów. W doliczonym czasie gry zdobyli jeszcze dwa gole.
W sezonie 2021/2022 w klasie okręgowej będą występowały dwa zespoły z powiatu gostyńskiego. Będą to Wisła Borek Wielkopolski i Dąbroczanka Pępowo. Obok Sokoła Chwałkowo spadek z klasy okręgowej zaliczyli też Zjednoczeni Pudliszki.

Sokół Chwałkowo – Korona Wilkowice 1 : 4 (0 : 0)
0 : 1 – Jakub Mrozek (54’)
0 : 2 – Adrian Cyka (78’)
1 : 2 – Szymon Kędziora (86’)
1 : 3 – Adrian Cyka (90+3’)
1 : 4 – Dawid Szulc (90+5)
Sokół: Gubański – Rejek (46’ K. Kędziora), Mikołajczak, M. Kmiecik, Kłakulak, Bartkowiak, Moryson, Kamiński (54’ Pospiech), Łuczak, K. Kmiecik (72’ Poślednik), Kubiak (46’ Sz. Kędziora)

Sparta Miejska Górka – Zjednoczeni Pudliszki 6 : 0