Sokół Chwałkowo wciąż bez punktów

SportNieudaną serię spotkań mają za sobą Sokół Chwałkowo i Wisła Borek Wielkopolski. Zespoły powiatu gostyńskiego występujące w klasie okręgowej nie zdobyły punktów.

Po raz drugi w bieżącym sezonie drużyna Sławomira Gintowta wystąpiła w roli gospodarza. Sokół w II kolejce czwartej grupy klasy okręgowej podejmował Koronę Wilkowice. Goście, których prowadzi Grzegorz Posikata, objęli prowadzenie w 7. minucie. Do remisu tuż przed przerwą doprowadził Marcin Rejek.

Druga połowa potoczyła się po myśli przyjezdnych. W 65. minucie gola dającego im prowadzenie zdobył Michał Wolański. Gospodarze mieli okazję, by doprowadzić do remisu, ale nie udało się wykorzystać sytuacji bramkowej. W 74. minucie goście przypieczętowali zwycięstwo golem Mateusza Picza.

W sobotę w Sokole zagrału dwóch zawodników, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali Pinsel-Peter Krobiankę Krobia. Od pierwszej minuty kibice zobaczyli w składzie gospodarzy Mateusza Nowaka. W 35. minucie na boisku pojawił się Tomasz Biernat.

Po sobotniej porażce Sokół Chwałkowo jest w gronie pięciu drużyn, które jeszcze w sezonie 2023/2024 nie zdobyły punktów.

Trzy punkty po dwóch kolejkach ma Wisła Borek Wielkopolski. W sobotę drużynie Tomasza Gawrońskiego nie udało się zdobyć punktów w Dolsku. Miejscowy Zawisza wygrał 1 : 0. Wisła zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Sokół Chwałkowo – Korona Wilkowice 1 : 3 (0 : 1)
0 : 1 – Mikołaj Adamczak (7’)
1 : 1 – Marcin Rejek (45’)
1 : 2 – Michał Wolański (65’)
1 : 3 – Mateusz Picz (74’)
Sokół: Nowak – Kamiński, Chudy, Rejek, Frąckowiak, Bartkowiak, K. Kubiak (64’ Dykcik), Andrzejewski (46’ Sierpowski), Wawrzyniak, Ratajczak (35’ Biernat), Skorupka (18’ K. Kmiecik),

Zawisza Dolsk – Wisła Borek Wlkp. 0 : 1 (0 : 0)
1 : 0 - (65’)
Wisła: Porzucek – Błaszczyk, Wyrzykiewicz, Andrzejczak (80’ Kufliński), Gościniak, K. Grzemski, M. Grzemski, Walkowiak (46’ Roszak), Bruder (90’ Tomczak), Konieczny, Robak (72’ Apolinarek)